Koza Altın’a beklenmedik Vergi Cezası

Koza Altın’a beklenmedik Vergi Cezası

Koza Altın’a beklenmedik Vergi Cezası kesildi. Koza altın Maliye Bakanlığı tarafından yapılan denetimler ve incelemeler sonucunda tam olarak 312,6 Milyon vergi cezası kesildi.

KAP tarafından yapılan açıklamada Koza Altın Şirketin 2011 ve 2016 yıllarında vergi incelemeleri sonucu 119.704.809,86 TL yakın aslı olarak 192.884.903,72 TL vergi cezası kesildiği ve toplam olarak da 312.589.713,58 TL vergi cezası istendiği tebliğ edilmiş olup Koza Altın bu ceza karşısında ne yapacağı merak konusu Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye para aklama ve finans sağlanmasına yönelik çalışmalarda Koza ve İpek Holding soruşturmalara takılmış toplamda 45 şüphelinin de göz altına alındığını söylemişti bakanlık.

FETÖ’ye yönelik para aklamada Kutsal Hoca payı diye nitelendirdikleri dökümlerde 15 ve 17 kg ağırlındaki külçe altınları FETÖ’ye finans ettikleri elebaşı Fetullah Gülen kişiye de Kutsal hoca payı diye verdikleri ortaya çıktı.

Toplamda 35 tona yakın altını kaçıran FETÖ örgütü Hazine Müsteşarlığın en derin incelemesi sonucunda Meclis FETÖ Darbe Girişimi bulunmasının ardından Araştırma Komisyonu’na sunulan raporda 4,5 milyon TL altınların kaçırıldığı söylendi.  Altınların tamamın nerede olduğu bilinmese de yurt dışına kaçırılmış olduğu düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü