THY Yeni Bir Rekor Kırdı

THY Yeni Bir Rekor Kırdı

Dünyada en çok farklı noktaya uçan havayolu şirketi olarak bilinen Türk Hava Yolları, geçtiğimiz ayın uçuş rakamlarını iletti. Yolcuların doluluk oranında büyük bir artış gözlemlenirken aynı zamanda %84.3’lük doluluk oranına sahip olarak yeni bir rekora imza atarken tarihin en yüksek doluluk oranı olduğu belirlendi.

THY yaptığı açıklamasının ardından yolcu sayıları ve doluluk oranları üzerine detaylı bir bilgilendirme de bulundu. Toplam doluluk oranı geçen ay itibariyle geçen yılın aynı dönemi göz önüne alındığında %5.7’lik büyük bir artış almış ve toplam doluluk oranı %84.3 gibi bir rakama yükselebilmiş. Bunun yanında dış hat doluluk oranları da %6.3 olarak açıklandı. Bu büyüme rakamı ise %84.1 gibi bir rakama ulaştığını gösteriyor.

Temmuz ayından sonra yüklü miktarda bir talep ile karşı karşıya kalmış olan THY ücretli yolcu km talebindeki çift haneli büyüme yüzdesi ile birlikte %10.1 olmuş. Aynı zamanda kapasite %2.6 oranında yükselmiş ve taşınan yolcu sayısı yüzdesi de 14 artmış ve 7.4 milyon yolcuya ulaşılabilmiş. Her yıl düzenli olarak artan ve büyüyen ekonomik verileri ile birlikte aynı zamanda bir önceki yıla oranla kapasite de %18 ve yolcu sayısında %16’lık bir artışın yaşandığı söylenebilir.

Diğer bir yandan ise transit yolcu rakamları hariç tutulursa yurt dışı yolcu sayısında tam %40’lık bir artış görülüyor. Yolcu taşımacılığının yanında uygulanmakta olan kargo ve posta taşımacılığı rakamlarına bakıldığında ise tam %18’lik bir artış ile gene rekor bir seviyeye ulaşılabilmiş.

Bir önceki yıla göre talep yolcusu %5.5, yolcu sayısı ise %6.1 oranlarında atarak toplam doluluk oranları istenen seviyenin üstlerinde seyretti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü