2023 ve Sonrasında Çıkacak En İyi PlayStation Oyunları

2023 ve Sonrasında Çıkacak En İyi PlayStation Oyunları

PlayStation için 2023 ve sonrasında piyasaya sürülecek en iyi oyunları listeliyoruz. Çıkışları sabırsızlıkla beklenen bu oyunları kaçırmayın!

Çıkışı Sabırsızlıkla Beklenen PlayStation Oyunları: 2023 ve Sonrası

İnternette oyun oynamak için güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız yok: Online casino 7Slots gibi siteler, akıllı telefonlar dahil bir web tarayıcısı olan herhangi bir cihazla oyun oynayıp eğlenmenize olanak tanıyor. Ancak daha gelişmiş oyunlar arıyorsanız bir konsol almayı düşünmelisiniz ve konsol denince de akla ilk olarak PlayStation geliyor. Peki, bu konsol için 2023 ve sonrasında çıkması sabırsızlıkla beklenen oyunlar hangileri? Aşağıda, onların bir listesini bulabilirsiniz.

Armored Core 6: Fires of Rubicon

Çıkış Tarihi25 Ağustos 2023
YayıncıBandai Namco
KonsolPlayStation 4 ve 5

Ölümcül bir savaşta devasa bir meka robota pilotluk yapma ve bu robotu dilediğiniz gibi özelleştirme fikri hoşunuza gidiyorsa, Armored Core serisinin en son oyununa bayılacaksınız. Dark Souls ve Elden Ring yaratıcısı From Software’in geliştirdiği bu hızlı tempolu macera, özellikle bu iki oyunun takipçileri tarafından merakla bekleniyor.

Mortal Kombat 1

Çıkış Tarihi19 Eylül 2023
YayıncıWarner Bros
KonsolPlayStation 5

Mortal Kombat geri dönüyor, ancak ismi ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı gelebilir. İsminin sonundaki “1”, bu serinin hikayesinin yeniden başladığı anlamına geliyor, yani bu bir “reboot” olacak. Oyun tanıdık bir dövüşçü kadrosu içerecek, ancak tamamen yeni tasarımlar ve eklemeler de bulunacak. Elbette, yeni ikonik ve kanlı “Finish Him” sahneleri de yer alacak.

Assassin’s Creed Mirage

Çıkış Tarihi12 Ekim 2023
YayıncıUbisoft
KonsolPlayStation 4 ve 5

Yeni Assassin’s Creed oyunu biraz daha sınırlı bir dünyada geçecek: Bu kez, acemi bir suikastçı olan Basim olarak Orta Çağ dönemindeki Bağdat’a gidiyoruz. Oynanış da biraz değişiyor ve orijinal Assassin’s Creed serisini sevenlere hitap edecek şekilde yeninden tasarlanıyor. Bağdat’ın gizli ara sokaklarını ve hareketli pazar alanlarını keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.

Lords of the Fallen

Çıkış Tarihi13 Ekim 2023
YayıncıCI Games
KonsolPlayStation 5

Geri dönen bir başka oyun da Lords of the Fallen. Acımasız dövüş ve bazı çarpıcı düşman tasarımlarıyla oldukça umut verici bir Souls benzeri oyun gibi duruyor. Çürüyüp yok olmak üzere olan bir dünyayı kurtarmalı ve hızlı tempolu merhametsiz savaşlarda ustalaşmalısınız.

Alan Wake 2

Çıkış Tarihi17 Ekim 2023
YayıncıEpic Games
KonsolPlayStation 5

En nihayetinde, yazar Alan Wake’in hikâyesinin devamını öğrenebileceğiz. Bu evren, son genişleme paketiyle Control evrenine bağlanmıştı ve hikâyenin gelişimi oldukça ilginç olacağa benziyor. Yeni Alan Wake, görünüşe göre aksiyondan çok hayatta kalmaya odaklanacak ki bu kulağa hem hoş hem de korkutucu geliyor.

Marvel’s Spider Man 2

Çıkış Tarihi20 Ekim 2023
YayıncıSony
KonsolPlayStation 5

Insomniac’ın Spider Man ile elde ettiği başarı, serinin bir sonraki oyunuyla devam ediyor. Miles Morales macerasının ardından, Peter Parker ve Miles, Venom’a karşı bir takım kuracak ve yepyeni bazı oynanış mekanikleri sunacak.

Alone in the Dark

Çıkış Tarihi25 Ekim 2023
YayıncıTHQ Nordic
KonsolPlayStation 5

En sürükleyici hikâyeye sahip serilerden biri olan bu klasik, oyuncuları tam anlamıyla ürkütücü bir aksiyon için güney eyaletlerine gönderecek ve bolca kan ve korku vaat eden yeni bir hikayede iki kahramanı kontrol edebilmemizi sağlayacak. Bu tam anlamıyla bir reboot değil ancak hikâyenin öncesini bilmeseniz bile bir şey kaçırmadan oynayabilirsiniz.

Skull and Bones

Çıkış TarihiAralık 2023 (Kesin Değil)
YayıncıUbisoft
KonsolPlayStation 5

Skull and Bones’un yayınlanması o kadar uzun sürdü ki çeşitli aşamalarda iptal edildiği defalarca iddia edildi, ancak bu yeni korsan oyunu nihayet çıkmaya hazır görünüyor. Sadece kaptanınızı değil, geminizi de özelleştirebilir ve size yardımcı olacak küstah bir mürettebatla açık denizlerde bir maceraya atılabilirsiniz.

Final Fantasy VII Rebirth

Çıkış Tarihi2024 ilk çeyrek
YayıncıSquare Enix
KonsolPlayStation 5

Square Enix birden fazla büyük Final Fantasy oyunu planlıyor ve remake serisindeki bir sonraki oyunu 2024’ün başlarında piyasaya çıkacak. Her zamanki gibi muhteşem görünüyor ve Cloud’un hikayesini daha da detaylı bir şekilde ele almayı vaat ediyor. Cloud, Aerith, Tifa, Yuffie, Red ve Barrett gibi orijinal parti üyeleriyle bu dünyayı daha da fazla keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.

Prince of Persia The Lost Crown

Çıkış Tarihi18 Ocak 2024
YayıncıUbisoft
KonsolPlayStation 5

Yıllardan bu yana sessiz sakin bekleyen bu seri, 2D Metroidvania tarzı bir oynanışla geri dönüyor. Geniş bir haritayı keşfederken ünlü Prens’in de yeni bir versiyonunu kontrol edeceğiz. Hızlı dövüş sistemi, ustalaşmanız gereken bir dizi kombo sistemi ve çarpıcı bir sanat tarzıyla, bu oyun beklenenden çok daha başarılı olabilir.

2023 ve sonrasında çıkacak diğer PlayStation oyunlarını bir liste halinde gösterebiliriz:

 • The Texas Chainsaw Massacre – 18 Ağustos 2023 (PS5, PS4)
 • Madden NFL 24 – 18 Ağustos 2023 (PS5, PS4)
 • Immortals of Aveum – 22 Ağustos 2023 (PS5)
 • Blasphemous 2 – 24 Ağustos 2023 (PS5)
 • Pay Day 3 – 21 Eylül 2023 (PS5)
 • Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Genişletme Paketi – 26 Eylül 2023 (PS5)
 • Cities: Skylines 2 – 24 Ekim 2023 (PS5)
 • Modern Warfare 3 – 10 Kasım 2023 (PS5)
 • Persona 5 Tactica – 17 Kasım 2023 (PS5, PS4)
 • Avatar: Frontiers of Pandora – 7 Aralık 2023 (PS5)
 • John Carpenter’s Toxic Commando – 2024 (PS5)
 • Star Wars Outlaws – 2024 (PS5)

Sadece 2023’te çıkacak oyunlar bile, sizi uzun süre boyunca meşgul tutmaya yetecektir. Fiyatlar daha da yükselmeden bir PlayStation 5 almanızı tavsiye

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü