E-ticaret Nedir?

E-ticaret Nedir?

Günümüzün en popüler sektörlerinden biri olan e-ticaret, işletmelerin ürün ve hizmetlerini dijital ortama taşımasına ve farklı ödeme sistemleri kanalıyla satış bedellerini tahsil etmelerine olanak tanıyor. 1995 yılından sonra internet kullanımının yaygınlaşması ile ortaya çıkan e-ticaret, aslında ticaretin dijital ortamda yapılmasını ifade ediyor.

E-ticaret sayesinde işletmeler belirli bir satış kanalına bağlı kalmadan satış yapabiliyor ve ödemelerini hızla alabiliyor. Geleneksel pazarlama ve satış yöntemlerini farklı bir noktaya taşıyan ve fiziki mağaza sahipleri için önemli ve karlı bir satış kanalı olan e-ticaret özellikle KOBİ’ler için ideal bir ticaret şekli oluyor. 7/24 ulaşılabilir olmak, belirli bir fiziki mağazada sunulabilecek olan üründen çok daha fazlasını sunabilmek, depoya ya da stok yapmaya ihtiyaç duymamak, satış ve pazarlama faaliyetlerini sayısal olarak kolayca takip edebilmek e-ticaretin en büyük avantajları arasında yer alıyor. E-ticaret çözümleri ile işletmesinin değerini artırmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Kobisi, tüm müşterilerine kolay, hızlı ve sorunsuz bir e-ticaret deneyimi vadediyor.

E-ticaret Nasıl Yapılır?

En basit çerçevede dijital satış kanalı olarak yanıtlanan “E-ticaret nedir” sorusunu tamamlayan “e-ticaret nasıl yapılır?” konusu, Kobisi’nin kullanıcı dostu çözümlerinde karşılık buluyor. E-ticaret yapmak için öncelikle dijital bir alan yaratmak gerekiyor. Diğer bir ifadeyle satış yapabileceğiniz ve işletmenizin sunduğu ürün ve hizmetleri sergileyebileceğiniz bir e-ticaret sitesi kurmanız gerekiyor. E-ticaret sitesinin kurulumu e-ticaret için ilk adım olsa da, e-ticarete başlamanız için müşterilerinize ulaşmanız ve satış yapmanız gerekiyor.

https://i.hizliresim.com/6aLzQ3.png

Bu noktada arama motoru optimizasyonu, Facebook ya da Instagram gibi kanallarla sosyal medyada görünür olmak e-ticaret sitenizi hedef kitlenize duyurmanıza yardımcı oluyor.

Kobisi, hazır e-ticaret paketleri sayesine sizi site kurulum, bakım, onarım ve ödeme sistemi gibi işlemlerle uğraşmaktan kurtarıyor. Aynı zamanda Kobisi tarafından sunulan e-ticaret SEO paketleri, işletmenizin görünür olmasına destek olarak, müşterilerinize kolaylıkla ulaşmanıza olanak tanıyor. Kobisi, e-ticaret SEO paketleri ile hem online işletmesini hayata geçirmeye çalışanların hem de şirketini geleneksel satış konseptinin dışına çıkarmak isteyenlerin tüm beklentilerini karşılıyor.

Pratik E-ticaret Entegrasyon Çözümleri Kobisi’de

Kobisi e-ticaret entegrasyon hizmetleri sayesinde aynı anda birçok platformda var olmanız sağlıyor. Kobisi’nin geliştirdiği e-ticaret entegrasyon hizmetleri; Hepsiburada, n11.com, gittigidiyor.com, Google Alışveriş, Amazon gibi birçok satış kanalına ürünlerinizi pratik ve hızlı bir şekilde aktarmanıza ve bu sitelerle veri paylaşımında bulunmanıza imkan tanıyor. Ayrıca Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızla da veri paylaşımında bulunabilir ve işletmenizin her kanaldan dijital dünyada yer almasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü