Kopya İçerik ve SEO

Kopya İçerik ve SEO

SEO için önemli noktaların başında özgün içerik gelir. Ancak ortaya çıkan yazılara baktığımızda ne yazık ki bu kurala uymayan içeriklerin olduğunu da görmekteyiz. Kopya içerik problemi, içerik pazarlama alanında sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Genellikle içerik pazarlama denilince akla tüketici açısından içerik gelse de bu özellik arama motorları için de olmazsa olmazlar arasında yer alır. Dolayısıyla SEO ile ilgili bilgi toplamaya başladığınızda ilk olarak, Google kopya içerik nedir, sorusunun yanıtını SEM SEO gibi bu konuda uzman firmalardan öğrenebilirsiniz.

Kopya içerik en basit tabiri ile bir içeriğin birden çok sitede aynı anda kullanılmasıdır. Başarılı içerik pazarlama ile tamamen zıt olan bu duruma karşı kopya içerik kontrolü hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu amaçla kopya içerik kontrolü ile ilgili uygulamalara internet üzerinden kolayca ulaşmanız mümkündür. Google kopya içerik konusunda son derece hassas bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla SEO dünyasında yer alıyorsanız; içerik pazarlama, kopya içerik kontrolü ve sebepleri, yapısı ya da çözümü gibi konularda uzman desteği ihtiyacınızda SEM SEO’ya danışabilirsiniz.

SEO için Kopya İçerik Neden Önemli?

Google kopya içerik ile ilgili olumsuz durumları beraberinde getirir. Dolayısıyla içerik pazarlama alanında kopya içeriğe karşı önlem alınması gerekir. İçeriğin daha önce başka bir yerde kullanılmış olması aramalarda üst sıralarda olma olasılığını tamamen ortadan kaldırır. Google tarafından geliştirilen algoritmalar sayesinde kopya içerik kontrolü aktif şekilde yapılır. Bunun gibi durumlar yaşamamak adına kopya içerik türleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızda yarar vardır. Özellikle kopya içerik kontrolü yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek size avantaj sağlayacaktır. SEM SEO desteği ile içerik pazarlama hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kopya İçerik Kontrolü Nasıl Yapılır?

İçerik pazarlama konusunda sıklıkla karşılaşılan durumların başında gelen Google kopya içerik genellikle teknik hatalardan dolayı ortaya çıkar. Yaygın olarak görülen bu hatalar arasında URL teriminin yanlış anlaşılması, session ID’leri, sıralama ya da izleme için kullanılan URL parametreleri, print sayfaları, www ve L uzantıları yer alır. Bunlar bazı hallerde Google kopya içerik hatası verir.

Google kopya içerik durumunda Webmaster araçlarında kaydı bulunan sitelere uyarı mailleri gönderir. Bu tarz olaylar genellikle site içi kopya ya da harici kaynak kopya durumunda görülür. Dolayısıyla herhangi bir kopya hatasıyla karşı karşıya kalmamak adına kopya içerik kontrolü ve daha pek çok alanla ilgili olarak SEM SEO profesyonel düzeyde hizmet verir. Sektörde edinilen tecrübe, bilgi birikimi ve uzman personel kadrosu sayesinde SEM SEO müşterilerine özel çözümler üretmesiyle sektörde her zaman fark yaratmayı başarır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Kesinlikle bir sitede özellikle yeni bir web sitesinde kopya içerikler yayınlamayın. Çünkü spama düşme oranınız eski siteye göre daha hızlı ve çabuk olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü