Faizsiz Araba Almak Mümkün Mü?

Faizsiz Araba Almak Mümkün Mü?

Faizsiz Araba Almak Mümkün Mü?

Özellikle son bir yıl içerisinde %36 oranında küçülmeye giden araç sektöründe alımların çoğalması için faizsiz araba kampanyaları galeriler tarafında başlatıldı. Böylece vatandaşın çok daha kolay bir şekilde araç sahibi olmasını mümkün kılıyorlar. Bu hususta kimi otomotiv üreticileri peşinatsız araba satıyor iken kimileri de senetle araba satmayı tercih ediyor.

Faizsiz araba satın almak galerilere ait finans kurumları aracılığıyla mümkün hale gelmiştir. Böylece satın alacağı araç için kredi kullanmak isteyen vatandaşlar çok çeşitli taksit imkanları ile sıfır faizli kredi alabilmektedirler. Özellikle bu dönem 2019 yılı içerisinde düzenlenen sıfır faizli otomobil kampanyaları da bulunmaktadır. Faizsiz taksitle araba satışı gerçekleştiren firmalar;

  • Dacia faizsiz araba kredisi: Duster Ambiance
  • Renault faizsiz araç kredisi: Clio HB, Clio Sport, MEgane, Kadjar, Captur ve Kangoo
  • Hyundai faizsiz araç kredisi: i10, i20
  • Fiat faizsiz araç kredisi: Fiat Egea
  • Citroen faizsiz araç kredisi: C3, C3 Aircross, C4 Cactus veya C4 Picasso

Senetle Peşinatsız ve Faizsiz Araç

Hem senetle hem peşinatsız hem de faizsiz araba satın alabilmek pek de mümkün değildir. Ülke ekonomisi her geçen gün küçülmeye giden ülkemizde taksit ödemelerinin sabitlenmesi ve faizin hesaplama dışında bırakılması galerilerin satmış oldukları araçlardan zarar etmesine neden olur. Bu sebeple ya araçlar peşinatsızdır ya senetle satışı yapılır ya da üzerine faiz eklenmez. Eğer senetle araba satın almak istiyorsanız; bu üç yoldan birini tercih etmeniz gerekmektedir.

Faizsiz araba kredisi aldığınızda galeriye bir peşinat ödemeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra senetle araç satın almak istiyorsanız o zamanda üzerine binmiş olan faizleri ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca faizsiz taksitle araba satın almak istiyorsanız da belli bir miktar peşinat ödemeniz gerekecektir. Bu peşinat sayesinde araç taksitlerinize faiz bindirilmez.

Faizsiz Araç Kredisi Veren Bankalar

Elinizde araç satın almak için sermaye bulunmuyor ise katılım bankalarından faizsiz araç kredisi alabilirsiniz. Katılım bankaları diğer bankalara göre farklı bir sistemle çalışmaktadır. Bu bankalarda kredi aldığınızda faiz değil kar payı ödemiş olursunuz. Fakat banka kredisi ile araç satın alırken peşinat ödemeniz de gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü