ISO 22000 Standartlarına Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

ISO 22000 Standartlarına Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

ISO 22000 Standartlarına Sahip Olmanın Faydaları Nelerdir?

ISO 22000 gıda zincirindeki şirketler için gıda güvenliği yönetim sistemlerinin gereksinimlerini küresel ölçekte uyumlu hale getirmek için tasarlanmıştır. Gıda güvenliği için geçerli olan uluslararası bir standarttır.

ISO 22000 Neden Gereklidir?

ISO 22000 firmanın küresel risk bağlamında belgelenmiş bir gıda güvenliği yönetim sistemini geliştirmesi, uygulaması, kontrolü ve sürekli iyileştirmesi için etkili bir çerçeve sağlamak üzere gereklidir. ISO 9001 ile birlikte temel standartları birleştirir ve güçlendirir.

ISO 22000 belgesi, yasaların gerektirdiğinden daha odaklı, tutarlı ve entegre bir gıda güvenliği sistemi sunar. Bu belge gıda güvenliği için geçerli olan düzenleyici standartlara uyumu gerektirir. Bu uyum sayesinde şirket uluslararası anlamda geçerliliği olan ve ticaret yapılabilecek bir şirket görünümü elde etmiş olur.

ISO 22000 Eğitimi Nedir?

Kendi şirketlerinde ISO 22000’i nasıl uygulayacaklarını öğrenmek isteyen tarım-gıda sektöründeki profesyoneller farklı eğitimler alabilir. Gıda zinciri içinde hangi konumda olursa olsun tüm personelin ISO 22000 eğitimi alması oldukça önemlidir.

ISO 22000 standardı, piyasanın talep ettiği gereksinim ve ihtiyaçlara uyum sağlamak için periyodik olarak güncellenir. Bu durum standartların tüm dünyada etkili olmaya devam etmesi için hayati önem taşır. Aynı zamanda ISO belgeleri üretkenliği artırdığı ve işletme maliyetlerini azalttığı için şirketin iç süreçlerinde önemli bir gelişmeyi temsil eder. Bu nedenle ISO 22000 belgesi için firmaların eğitim alması önemli bir durumdur. Bu eğitimler için www.ozkandanismanlik.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü