Kimler Tez Yazabilir

Kimler Tez Yazabilir

Kimler Tez Yazabilir  

Tez, iddiaya dayanarak ve araştırma yapılarak bir öneri ve fikir ileri sürmektir. Burada tezin amacı öğrenciyi araştırmaya yönelterek bu araştırma sonucunda da öğrencilerin bilime katkı sağlamasını öngörmektedir. Tez hazırlarken bilim dünyasını da ön planda tutarak yenilik getirerek yorumlarda bulunmaktır.

Tez yazarken başlığa dikkat etmeliyiz başlık kısmı fazla uzun olmamalıdır. Ayrıca başlıkta gereksiz birbirini tekrar eden kelimeler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Tez yazımında açık ve sade bir anlatım kullanılmalıdır. Kısa ve öz cümleler kurulmalıdır. Çoğunlukla tez üniversite öğreniminin bir döneminde ya da son kısmında bir konu hakkında merak ettiğimiz ya da bir şekilde bilgi sahibi olduğumuz tez araştırma ve yazma çoğunlukla lisansüstü öğreniminde karşımıza çıkmaktadır.

Tez Nedir?

Yüksek lisans, doktora ve okul bitirme süreçlerinde karşımıza çıkmaktadır. Bazı üniversitelerde son sınıfında zorunlu olarak bitirme tezi istenmektedir. Lisans öğreniminde bile yazılan tezlerin doktora tezleri kadar önemli ve özenli olmasına akademisyenlik yolunda ilerleyecek birinin süreci iyi tanıması gerekmektedir. Bunun için uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Bu süreçte tez danışmanlık yerlerinden destek alabilirsiniz. Tez yazmak emek ve oldukça sabır isteyen bir süreçtir.

Yazacağınız konu ile ilgili tez bilimsel yöntemlere sadık kalarak araştırmaya dayalı olması ve alanla ilgili bir sorunun konunun belirlenmesini gerektirmektedir. Kısaca lisans döneminden itibaren akademik döneme ilk adımı atmak veya kendinizi kanıtlamak için almış olduğunuz eğitimin ve bilgilerin sunumunu dahilinde tez yazmak gerekmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi nasıl bir tez yazılacağı ile ilgili bilgilerin iyi öğrenilmesi gerekmektedir.

Tez Yazma Yöntemleri Nelerdir?

Yazacağınız tezin ana başlığını ve konu bulduktan sonra çalışma programını aktif hale getirebilirsiniz. Gerekli kaynaklardan ve dokümanlardan okuma yaparak alıntıları kısaltmamak konunuzu daraltmanızı engelleyecektir. Yalnızca cümlelerinizi kendi özgün anlamlandırmanızla yazmalısınız. Bunun içinde yardım alabileceğiniz tez danışmanlık merkezi bulunmaktadır.

Tez yazımında dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta ise danışman seçimidir. Tez yazma aşamasında sürekli iletişim halinde olacağınız danışmanla sağlıklı ilişkiler de kurmalısınız. Tezinizin konusunu belirledikten sonra danışmanınızda buna bağlı olarak seçmelisiniz. Bu danışman tezinizde eksik yönlerini görebilecek bir danışman seçmeniz sürecin verimli işlemesini sağlayacaktır. Hocalarınızın da görüşlerini eleştirilerini de dikkate alarak eğitime yatkınlığınızı göstermelisiniz. Danışman seçerken seçtiğiniz konuya yatkınlığı olduğuna da dikkat etmeliyiz. https://tezdanişmanlikhizmetleri.com   sitesinden gerekli hizmeti alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü