Kocasını Öldürdü, Serbest Kaldı!

Kocasını Öldürdü, Serbest Kaldı!

Geçtiğimiz gün Konya’da korkunç bir olay yaşandı, bir eş kocasını tam kalbinden bıçaklayarak öldürdü. İddiaya göre Sevim H. kocasının bir başka kadınla ilişkisi olduğunu, hatta ayrı bir evde yaşadıklarını, eşinin her iki evle de ilgilendiğini öğrendi.

Nereden öğrendiği aydınlığa kavuşmayan detay sonrasında kadın akşam kocasının gelmesini bekledi. Kocası gelince kavga etmeye başlayan çiftin tartışması kısa sürede arbedeye dönüştü. Sevim H. eline aldığı bıçakla eşi Ali H.’yi tam kalbinden bıçakladı. Olay yerinde can veren Ali H. sağlık ekiplerinin cesede ulaşması sırasında ilk yardım yapılabilecek zaman diliminden çıkmıştı. Sevim H tutuklandı, ifade vermeye götürdü.

İfadesi sırasında eşini ısrarla çok sevdiğini söyleyen kadın onsuz yapamayacağını, onu öldürdüğüne inanmadığını, kocasının çıkıp geleceğini söylüyordu. Verilen ifadeye göre kadının ruhsal ve akli dengesinde sorunlarının olduğunu, bu sorunlarından ötürü yardım alma şartıyla ve adli kontrol zorunluluğuyla çıkarıldığı mahkeme tarafından beraat edildi.

Sevim H’nin beraat edilmesi bir cinayetin resmen cezasız kalması şeklinde yorumlandı, geniş kitlelerce tepki çekti. Kadına şiddette ses çıkaran kitleler bu olayın üstünün kapatılmasına müsaade etmeyeceğinin mesajını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü