Kütük Ev Modelleri ve Fiyatları

Kütük Ev Modelleri ve Fiyatları

Kütük Ev Modelleri ve Fiyatları

Müstakil ev yaptırmak isteyen herkesin hayalini süsleyen kütük evler, son zamanalarda oldukça popüler hale geldi. Eski kültürlerden bu zamana kadar taşınmış bu ev tipleri, çeşitli kütükler kullanılarak inşa edilmektedir. Dağ evlerinde daha çok tercih edilen kütük ev tipleri hakkında tüm bilgiyi yazımız içerisinde vermiş olacağız.

Ahşap evler, teknolojinin gelişmesiyle çok daha dayanıklı hale gelmiştir. Deprem kuşağında bulunan ülkemiz için bu evler oldukça korunaklıdır. Özellikle yangına karşı dayanıklılığı güçlendirilmiş kütük ev modelleri karşımıza çıkmaktadır. Kütük evler hakkında birçok yanlış bilinmektedir. Bunlardan biri evin zor ısınmasıdır. Kütükler ciddi anlamda yalıtım yaptıkları için içeride bulunan ısıyı korumakta ve evi sıcak tutmaktadır.

Kütük Ev Modelleri

Kütük ev modelleri, kendi isteiğinize göre şekillendirilebilir. Bu noktada Amerikan tipi kütük evler karşımıza çıkmaktadır fakat kütükler şekil alabildiği için herkes kendi gözüne güzel görünen şekilde inşa ettirmek istemektedir.

Bu evlerin en güzel yanlarından biri, çok hızlı şekilde kurulabiliyor olmasıdır. İstediğiniz arsa şartlarına uygun şekilde en fazla birkaç gün içinde inşa edilmetekdir. Kullanılan kütüğün kalitesine göre, evin kalitesi ve diğer etkenler değişmektedir. Kütük, fiyatı belirleyen en temel faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Kütük evlere vereceğiniz para, sizin için korkutucu olmamalıdır. Bu evleri uzun yıllar boyu kullanma imkanınız doğacaktır. Düzenli olarak bakım yaptırdığınız takdirde çocuklarınız bile kullanabilir.

Kütük Ev  Fiyatları

Dizaynına göre çok şık duran bu evlerin fiyatları farkılık göstermektedir. Kütük kalitesi, evin büyüklüğü ve tasarımı fiyatı etkileyen en temel faktördür. Kullanılan kütüğe göre evlerin fiyatı çok değişmektedir. Kütük ev fiyatları 10.000 TL’den başlayarak, 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Evlerin yapımında genel olarak mandu ahşap ve badem ahşap kullanılmaktadır. En kaliteli kütükler bu tür ağaçlardan elde edilmektedir. Mandu ahşap ve badem ahşap kütük evleri arasında pek fiyat farkı bulunmamaktadır. Evin metrekaresi ve dış mimarisi, fiyatın değişmesinde rol oynamaktadır. Müstakil bir ev yaptırmak istiyorsanız, profesyonel bir firmadan destek alarak kütük ev yaptırmanız doğru bir karar olacaktır.https://www.faizsizkonut.com/kutuk-ev-ahsap-modelleri-ve-fiyatlari/


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü