Kuveyt Türk Katılım Bankası Ekspertiz Ücreti

Kuveyt Türk Katılım Bankası Ekspertiz Ücreti

Katılım bankası olarak bilinen Kuveyt Türk müşterilerine farklı krediler sunmaktadır. Konut kredisi de bu krediler arasında yerini almaktadır. Ev almak isteyenlerin tercihi de faizsiz sistemde çalışması nedeniyle Kuveyt Türk olmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi

Konut kredisinde farklı finansman hizmetleri hazırlamıştır. Artan, azalan, sabit taksitli krediler sunulmaktadır. Ara ödemeli, düzensiz ödemeli gibi farklı ödeme seçenekleri olan bir çok konut kredi seçeneği bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında en uygun olanı seçen müşteri koşulları yerine getirerek başvurusunu yapmaktadır.

Katılım bankası belirlenen konut değeri üzerinden %75 oranında kredi kullanımına izin vermektedir. Hayat sigortası, konut sigortası gibi bazı sigortaları zorunlu tutmaktadır. Kredi kullanımında mülk haczi suretiyle garanti alınmaktadır. Ödemeler tamamlandıktan sonra tabu kullanıcıya devir edilmektedir. Banka kredi kullanımında ayrıca kefil istemektedir. Tüm koşullar yerine getirilerek faizsiz bankacılık kredisiyle ev almak mümkündür. Sunmuş olduğu farklı ödeme seçenekleriyle en çok tercih edilen konut kredileri arasındadır.

Ekspertiz Hizmeti

Bankanın sunduğu konut kredisinin kullandırılması aşamasında diğer bankalarda olduğu gibi ekspertiz hizmeti almasıdır. Kredi kullandırılacak konutun değerinin öğrenilmesi açısından bu hizmetten yararlanılmaktadır. Banka anlaşmalı ekspertiz şirketi aracığı ile konuta biçilen değer üzerinden işlem yapmaktadır.

Konutun değeri belirlenirken ekspertiz tarafından bir çok kriter göz önüne alınmaktadır. İlk olarak evin sağlık koşullarına ve güvenliğine bakılmaktadır. Burada incelenen evin tesisatı, dayanıklılığı, merdivenleri gibi alanlar incelenmektedir. Sonrasında çevre durumu incelenmektedir. Gelişmekte olan bir semtte yer alan bir taşınmazın ileride değerleneceği göz önüne alınmaktadır. Ekspertiz tarafsızdır ve gerçek bedeli belirlemeyi hedeflemektedir.

Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla konut almak isteyenler kurumun anlaşmalı ekspertizinden hizmet almalıdır. Banka ekspertiz ücreti adı altındaki ücreti kullanıcıdan talep etmektedir. Bankanın belirlemiş olduğu bir ücret olsa da bu taban fiyat olmaktadır. Ekspertiz hizmeti için ödenecek ücret taşınmaz mülkün değeri ile orantılı olarak değişmektedir. Yine de diğer bankalar ile kıyaslandığında en düşük ücretle hizmet sunduğu görülmektedir.

Faizsiz olarak mülk sahibi olmak isteyenler için finans sağlamaya devam etmektedir. Sunmuş olduğu farklı ödeme seçenekleri ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı hedefleyen bir kurumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü