Faizsiz Ev Almak Mümkün Mü?

Faizsiz Ev Almak Mümkün Mü?

Ev almak isteyenler yüksek banka faizleri nedeniyle isteklerini ertelemektedir. Bir çok kişi bu fikrinden yüksek faizleri olan geri ödemeler nedeniyle kaçınmaktadır. Burada faizsiz ev olarak bilinen sistemler akla gelmektedir. Kooperatif zihniyeti ile çalışan bu alanda hizmet sunan bazı firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların hepsi aynı mantık üzerine çalışmaktadır. Yine faizsiz bankacılık sistemini kullanan bankalar akla gelmektedir.

Faizsiz Sistem Hakkında

Bir çok kişinin de bildiği farklı firmalar faizsiz ev alma fırsatı sunmaktadır. Bu sistemin işleyişine bakılırsa faiz olmadan ev almanın mümkün olduğu gözükmektedir. Kooperatif sisteminde çalışan bu sistemde ev almak için sıra beklemek gerekebilir. Kooperatif faiz talep etmez. Fakat belli bir işlem ücreti almaktadır.Faiz ödemek yerine beklemeyi tercih edenlerin kullanabileceği bir sistemdir. İşleyişe göre aslında sizin birikim yapmanızı hedefleyen bir sistemdir. El birliği ile sisteme üye olan herkes sıra ile ev alabilmektedir.

Farklı ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Artan, sabit gibi bir çok aylık ödeme planı sunulmaktadır. Aylık ödemelerin hepsi bir havuzda toplanmaktadır. Bu havuzdaki birikimlerle belirli dönemlerde daha önceden kura ile belirlenmiş sıraya göre ev alımına geçilmektedir. Bu şekilde kura sistemi ile herkes sıra ile ev almaktadır. Sisteme üye olunduğunda kura çekiminde sıranız belirlenmektedir. Üye olur olmaz ev alma şansınız da olabilir, bekleme riskiniz de oluşabilir. Ama faizsiz bir sistemle ev almak istiyorsanız tercih etmeniz gereken sistemlerdir.

Avantajlı mıdır?

İlk avantajı faiz ödemezsiniz. Bu sistemle kendi birikimleriniz ile ev almış olursunuz. Farklı ödeme seçenekleri ile bütçenize uygun taksitler ayarlayabilirsiniz. Ara ödemeli ya da ara ödemesiz seçenekler bulunmaktadır. Aynı şekilde peşinat olmadan da ev alma şansı tanınmaktadır. Bu şekilde bütçe zorlanmadan taksitlerin ödenebiliyor olması en büyük avantajı olarak görülmektedir. Bankalardaki kredi sisteminde olmayan dondurma sistemi bulunmaktadır. Üye olduktan sonra herhangi bir maddi zorlukla karşılaşıldığında taksitlerinizi 6 aylığına dondurabilirsiniz. Bu da banka kredilerine oranla büyük bir avantaj olarak sunulmaktadır.

Sistemden vazgeçerek geri çekilmek isterseniz, ödemiş olduğunuz işlem ücreti hariç diğer birikiminizi geri alabilirsiniz. Sistemi kullanan firmaların bir çoğunun yıllara dayanan geçmişi bulunmaktadır. Güvenilir firmalar tercih edilerek faizsiz ev almak mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü