Medyum Kimdir?

Medyum Kimdir?

Medyum Kimdir?

Medyumlar denilince herkesin aklına falcılık yapan, büyü yapan, geleceği gören ve hatta olumsuz duygular uyandıran insanlar gelir. Psişik kelimesi Latince kökenlidir. Aslında, herkesin sezgiyi ve altıncı hissi kullanma konusunda doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Kanallık, ne kadar kullandıklarıyla ilgilidir.

 Ruhçuluğa göre medyum olmak, gelecekten bilgi almak anlamına gelmez. Onlar sadece eterik dünya ile canlı dünya arasındaki bağlantıyı kuranlardır. Medyum bu bağlantıyı kurarken trans yöntemini kullanır. Trans yöntemi ise karşısındaki kişinin (ya da nesnenin, varlığın) esrarengiz ve bilinmeyen durumunu, tüm gücünü ortaya koyarak ve beyin gücünü düşündüğü konuya odaklayarak anlamaya çalışır.

Bu süreçte yani trans halindeyken psişik kısa bir süreliğine bedenini terk eder ve eter ile bağ kurarak güçlenir. Bu odaklanma sayesinde tam olarak zamana ve konuya odaklanabilirler. Bir psişik, ruhlar dünyası, yaşayanlar ve ölüler ile zaman ve mekândan bağımsız olarak, herhangi bir nesneye, suya veya tarot kartına ihtiyaç duymadan iletişim kurabildiğini iddia eden kişidir. Bu tür iletişim olayları bazen bilinçli bazen de kişinin iradesi dışında gerçekleşmektedir.

Medyum günümüz dünyasında modern falcı olarak bilinir. Ancak bu durum medyumlar için oldukça rahatsız edicidir. Ayrıca psikologlar, psişiklerin gelecek hakkında bilgi sağlama olarak görülmemesi gerektiğine inanırlar. Eğlence, maddi kazanç ve gelecekten gelen bilgiler gibi düşük kaliteli iletişimle meşgul olan manevi temaslara “ruhsal alışverişler” olarak atıfta bulunurlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü