Duygu Haberler | Güncel Haberler
Reklamı Geç
Mobil Yaşam Hattı
Sosyal Medyada Paylaş
1 Ağustos 2022
Admin

Mobil Yaşam Hattı

Mobil Yaşam hattı isminden de anlaşılabileceği gibi taşınabilir yaşam hattı anlamına gelmektedir. Bu ekipmanları ihtiyaç duyulan her yerde kullanmak mümkündür. Bazı iş sahalarında sabit olarak kurulan yaşam hatlarını kurulabilecek bir alan olmadığı için kullanmak mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda mobil yaşam hatları tercih edilerek çalışmalarda güvenliği sağlarlar. Kurulan mobil yaşam hatlarıyla yüksekte çalışırken olabilecek olan düşme tehlikesi tamamıyla ortadan kaldırılmış olur.

Mobil yaşam hattı pratik kurulumu ve diğer yaşam hatlarına göre daha ekonomik olmasıyla sıklıkla tercih edilir.

Mobil Yaşam Hatları Nerelerde Tercih Edilir?

Mobil yaşam hatları kurulumu ve kullanımı diğer hatlara oranda daha basit bir şekilde yapılabildiği için sıklıkla tercih edilirler. Özellikle yatay bir yaşam hattının kurulabileceği bir alan olmadığı durumlarda mobil yaşam hattı kullanılmalıdır. Çalışma alanında bir kolon veya çelik konstrüksiyondan yapılan bir profil yapı var ise kurulumu hemen yapılıp kullanılmaya başlanabilir. İnşaat şantiyelerinin kurulum aşamalarında ya da çelik konstrüksiyon profillerden yapılmış olan köprülerde, kuleler üzerinde yapılacak olan çalışmalarda, çatı üzerlerinde yapılacak olan kaplama ve temizlik gibi çalışmalarda, vinç montajları ve vinç üzerlerinde olması gereken çalışmalarda, boru hatları için yapılan çalışmalarda için mobil yaşam hattı tercih edilmelidir.

Mobil Yaşam Hattı Kurulumu ve Kullanımı

Mobil yaşam hatlarının kurulumu oldukça kolay olup hızlıca yapılabilir. Çalışma yapılacak alan üzerinde bulunan profil, kolon ya da kirişler üzerine bağlanarak kurulumları yapılır. Üzerlerinde bulunan mekanizmalar sayesinde 4m ile 20 m arasında ayarlanabilir özelliğe sahiptirler. Kurulumu yapıldıktan sonra mobil yaşam hatlarını 3 kişi aynı anda kullanabilir ve bir güvenle kullanılabilir.

Mobil Yaşam Hattı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobil yaşam hatları satın alınırken yapında kullanılan malzemelin içeriğine, bağlantı malzemelerinin yapısına, kullanılan yaşam halatının özelliklerine ve uzunluk ölçülerine, kaç kişinin kullanımına izin verdiğine dikkat edilmelidir. İstenilen özelliklerde olmayan bir mobil yaşam halatı yüksekte çalışırken istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılmasına neden olunabilir. Mobil yaşam halatı seçerken firma bünyesinde çalışan iş güvenliği uzmanından ya da yaşam halatlarının ve iş güvenliği malzemelerinin satışını yapan firmalardan destek alınarak ürün tercihinde bulunulabilir.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

erkekler kulübü