Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Fiyatları

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Fiyatları

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Fiyatları

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın en eski ve en saygın üniversiteleri arasında yer alır. 1919 senesinde kurulmuştur. 1930’da Sovyet yöneticileri tarafından yeniden yapılandırma adı altında kapatılmış ve okulun yerine Ali Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1934 senesinde Azerbaycan’ın genelinde eğitim düzeyinin azaldığını gören Sovyetler Birliği Yönetimi Azerbaycan’da okumak isteyenlerin sayısını yeniden artırmak maksadı ile Bakü Devlet Üniversitesi’ni yeniden açmıştır. Eğitim vermeye 2 fakülte ile başlayan Bakü Devlet Üniversitesi günümüzde 17 fakülteye sahip büyük bir eğitim kurumu haline dönüşmüştür.

Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi fiyatları hukuk bölümü 3000 dolardan, psikoloji bölümü 1800 dolardan, psikoloji ve Danışmanlık ve rehberlik 1600 dolardan, dil ve konuşma terapi bölümü 1600 dolar olarak belirlenir. Ayrıca bilgisayar öğretim ve teknoloji öğretmenliği 1500 dolar, uluslararası ilişkiler 2200 dolar olarak belirlenmiştir. Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi fiyatları bölümlerine göre değişiklik gösterir. Bakü devlet üniversitesinin kampüsü içinde Pr Yurtdışı Eğitim danışmanlığına bağlı olarak 2 öğretmen çalışmakta ve öğrencilerin ihtiyaçları halinde kendilerine yardımcı olunabiliyor.

Azerbaycan Bakü Üniversitesi nerede?

Genel kapsamda Azerbaycan Bakü devlet üniversitesitarzı sorular yönetiliyor. Üniversitemiz Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bulunmaktadır. Lider eğitim kurumları arasında yer alır. Bu üniversite zengin bir tarihe sahiptir. Bunun yanında günümüzde Azerbaycan’ın en ünlü bilim ve eğitim merkezleri arasında yer alır. Bu üniversite zaman içerisinde ulusal düşünce merkezi haline gelmiştir. Azerbaycan’ın ünlü politikacılarından biri olan Haydar Aliyev ve daha pek çok tanınmış bilim insanı bu üniversiteden mezun olmuştur. Haydar Aliyev’in 13 Haziran 2000 yılında çıkarmış olduğu kararnameye göre üniversiteye özerklik statüsü verilmiştir.

Sonrasında kendi tüzüğünde ve temelinde faaliyetlerini uygulamaya başlamıştır. Azerbaycan Bakü Üniversitesi günümüzde öğrencilerin 55 alanda lisans 153 alanda ise yüksek lisans derecesi ve 16 ana dal sunar. Türk öğrenciler arasından da binlerce genç her yıl eğitim görmek için bu üniversiteyi tercih eder.

Azerbaycan Bakü Üniversitesi iletişim bilgileri : Eurostar Yurtdışı Eğitim İstiklal CAddesi No: 49/5 Taksim Tel: 0(212) 244 66 00

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü