Rottweiler Oldugu Nasil Anlasilir?

Rottweiler Oldugu Nasil Anlasilir?

Rottweiler satin alirken dikkat edilmesi gereken durumlar vardir. Özellikle Rottweiler satin almadan önce iyi karar vermek gerekiyor. Yeterli bilgi sahibi olmak her zaman avantaj saglar. Bu sayede tercih edilen cinsin dogru seçimi yapildigindan emin olunur.
Günümüzde 200’den fazla köpek cinsinin var oldugunu ve çogunun da aile ortamina ayak uydurdugunu görebiliriz. Zararsiz ve dogru Rottweiler seçimi yaparken kesinlikle dikkatli olmakta fayda vardir. Burada Rottweiler satılık rottweiler oldugu nasil anlasilir gibi çesitli sorularla karsi karsiya kalinabilir. Yeteri bilgi birikiminin olmasi durumunda Rottweiler seçiminin dogru yapilacagindan emin olabilirsiniz.

Rottweiler Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilir?
Rottweiler seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken iki farkli kavram vardir. Köpegin sagligi ile nerede üretildigi hakkinda yeterli bilgiye sahip olmaktir. Bu Iki farkli kriterin göz önünde bulundurulmasiyla rottweiler yavrusu birlikte Rottweiler oldugu nasil anlasilir sorusuna cevap alinabilir. Rottweiler seçimi yapildiginda yavru köpegin 45 günden küçük olmamasi önemlidir. Çünkü bu süre zarfinda anne tarafindan dogru sekilde beslenmesi gerektigi için gelisimini tam anlamiyla tamamlayamamis olabilir.
Asi durumuna bakarak, iç ve dis parazitin olup olmadigina bakilir. Asilar büyük önem arz eden durumlardir. Rottweiler seçimini yapmadan önce mutlaka detayli bir sekilde bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Rottweiler Özellikleri Nelerdir?
Adini Almanyanin Rottweil kasabasindan almis olur. Disardan bakildiginda ve bu köpegi görenlerin aklina gelen izlenimlerden bir tanesi, hirçin ve güçlü olmasidir. Özellikle Rottweiler oldugu nasil anlasilir gibi çesitli sorular bulunuyor. Yapilarina bakildigi zaman hepsinde ayni özelliklerin oldugunu görebiliriz. Ortalama bir kiloya sahip olduklari ve kafa yapilarinin büyük oldugudur. Kulaklari oldukça yatkindir ve kafalarina yakindir. Dudak renkleri ve burunlari ayni renktedir. Genelde kapkara bir renkleri vardir ve dudaklari gevsektir. Dudaklarin yapisi gevsek oldugu için salya akitma egilimleri fazladir.

Rottweiler Hangi Irktan Gelme?
Tarihsel açidan ele alindiginda Roma imparatorluguna dayanan ve bilinen en eski köpek irkidir. Sahibine sadik oldugu kadar bekçilik özellikleri de vardir. Insanlara bu konuda yardimci oldugu için sürü gütmede de büyük önem tasir. Roma imparatorluguna dayandigini bilinir fakat kökeni tam olarak bilinmiyor.
Romalilarin 1.yüzyilda Almanya’yi isgal ettigi dönemlerde bu köpek cinslerinin koyunlar için bekçilik yaptigini biliniyor. Koyunlara bekçilik yapmak zorunda kalmistir. Bu sebepten dolayi geçmisten satılık yavru rottweiler günümüze kadar uzanan ve oldukça sadik bir yapiya sahip oldugunu anlayabiliriz. Karakteristik özellikleri, geçmis dönemden kaynakli olarak görünmeye baslamis. Rottweiler oldugu nasil anlasilir diyenler için dikkat etmesi gereken konulardan biri olmus olur.

Rottweiler Davranislari Nasildir?
Eski Roma’ya dayanan ve günümüze kadar gelen köpek cinsleri arasinda yer alan Rottweiler’in sadik bir yapisi vardir. Almis oldugu egitime göre karakteristik özellikleri degiskenlik gösterir. Genelde uysal bir yapisi oldugu için çocuklarla iyi geçinen, iyi huylu, yumusak basli ve itaatkâr olarak biliniyor. Hirçin ve agresif olan Rottweiler bazi sorunlari beraberinde getirebilir. Almis oldugu egitimden kaynakli olarak kisiye zarar verme orani yüksektir. Rottweiler oldugu nasil anlasilir diye merak edenlerin karakterist özelliklerine bakarak, Rottweiler seçimini gerçeklestirebilir.

Rottweiler Aile Yasami
Zeki, güçlü ve uysal biri oldugu için aile yasamina uyum saglayabilen bir cinstir. Gün içerisinde enerjisini bosaltabilmek için egzersiz yapmasi ve oyun oynamasi gerekir. Çocuklarla iyi geçindigi için evin içine rahatlikla alinabilir. Köpege verilen egitimin disiplinli olmasi için profesyonel sekilde egitilmesi gerekir. Itaatkâr bir yapisi oldugu için tehlikeli degildir. Tehlike arz eden bir durumla karsi karsiya kalindiginda mutlaka ilgili kisi ile iletisime geçilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü