Tantuni Dükkanı Nasıl Açılır?

Tantuni Dükkanı Nasıl Açılır?

Gıda sektörü genellikle iyi gelir getiren, işe girenleri mutlu eden bir sektördür. Tantuni Dükkanı Açmak gıda sektörü içinde önemli gelir kaynaklarından biridir. İnsanlar hem ucuz hem de hızlı tüketimde bulunabilecekleri ürünlere yönelmektedir. Tantuni Dükkanı Açmakbu noktada değerlidir. Tantuni hem hızlı tüketilen hem de her bütçeye uygun çeşitleriyle yoğun beğeni gösterilen fast food türüdür.

 Tantuni, Mersin mutfağından gelip fast food sektörünün önemli çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Eskilerde geleneksel olarak ciğerden yapılan tantuni zaman içerisinde kuşbaşı doğranmış ete dönüşüm geçirmiştir. Başlangıçta Mersinde ve Mersinli ustalarca popüler olan tantuni, zaman içerisinde tüm ülkeye yayılmıştır.

Tantuni Dükkanı Açmak

 Tantuni Dükkanı Açmak için öncelikle çok becerikli bir tantuni ustası bulmanız gerekmektedir. Özellikle sektörde tecrübesi olmuş bir usta bulursanız başarının yolu açılmış olur. Usta işi tamam ise diğer önemli noktaya geçilebilir. Kaliteli et ve malzeme temini çok ama çok önemlidir. Ustanıza kaliteli malzemeleri daimi olarak tedarik etmelisiniz. Bu işlerde yeterli tecrübeniz ya da hevesiniz yok ise biraz daha maliyetli ama daha az emek gerektiren bir yol daha var.Bayilik alarak standart ürünlere sahip olabilirsiniz.Tabiki bayilik için belli bir bütçeye de sahip olmanız gerekmektedir.

 Tantuni dükkanı açarken dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir?

l Tantuni dükkanı açacağınız yerin lokasyonu çok önemlidir. Özellikle işlek bir cadde veya okula yakın yerlerde olması avantajınıza olacaktır.

l Tantuni en çok yiyen kesin öğrencilerdir. Dolayısıyla ucuz ve kaliteli iş yapmanız çok önemlidir.

l Evlere paket servis yapmanız son derece önemlidir.

l Gece acıkanlar için bu işi gece de yapmanız zaruridir.

l İyi ustalara sahip olmalısınız

l Dükkanınızın iç tasarımı ferah ve ilgi çekici olmalıdır.

l Güler yüzlü ve müşteri memnuniyetini düşünen çalışanlarınız olmalıdır. Kendiniz çalışıyorsanız ise sizler de müşterilerinizle birebir ilgilenmelisiniz.

Kaynak: Kral Tantuni

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü