Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi? Nasıl Olmalı

Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi? Nasıl Olmalı


Kilo verme sorunu bugün pek çok insanda görülen bir sorun haline gelmiştir. Her geçen gün farklı diyet modelleri ve beslenme çeşitleri çıkmaktadır. Bunların çoğu vücut dengemizi bozsa da yine de denemekten geri kalmıyoruz. Aslında işin özü neleri ne zaman tüketmekten geçiyor. Bunlar bilindiği ve uygulandığı sürece vücudumuz zaten olması gereken kiloya ulaşacaktır. Son günlerde adını sıkça duyduğumuz sirkadiyen diyeti de tamamen bu şekilde işlemektedir. Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi? Nasıl Olmalı sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Sirkadiyen Diyet Nedir?

Bu beslenme tarzında yasaklı gıdalar bulunmuyor. Ancak hangi gıdaları hangi saatte tükettiğiniz çok önemli. Sirkadiyen beslenme vücudun bir ritmiği olduğunu ve her saatte farklı şekilde çalıştığını ortaya koyuyor ve hangi saatlerde neler yapmalı ve neler yemeli tüm bunların üzerinde duruyor.

Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi?

Sirkadiyen beslenme tarzında gıdaları tercih ettiğiniz saatler çok önemli. Bu yüzden çok yüksek kalorili ve çok yağlı gıdaları akşam saatlerinde tercih edemiyorsunuz. Vücut belirli bir saate ve belirli bir düzene alıştığı için belirli bir süre sonunda kilo vermeleriniz başlayacaktır. Çünkü ritmiğin dışın çıkmamış oluyorsunuz.

Nasıl Uygulanır?

Sirkadiyen diyette vücudun bir dengesi olduğu üzerine durulur ve günün erken saatlerinde metabolizmanın hızlı çalıştığı ve enerjinin fazla tüketildiği saatler olarak belirlenir. Bu yüzden bu saatlerde tahıl ve yağ gruplarını tüketmeniz önerilmektedir. Öğle saatlerinde vücudunuz dinlenmeye geçeceğinden vücudunuzu yormayacak gıdalara ağırlık vermelisiniz. Bu grupta mutlaka protein alımı olmalıdır. Bu, akşama daha tok girmenizi sağlayacaktır. Akşam saatleri metabolizmanın dinlenmeye çekildiği zamanlardır. Bu yüzden yedikleriniz vücudunuzda depolanacaktır. Bu nedenle hafif atıştırmalıklar bu öğünü geçiştirmelisiniz. Salata yoğurt çorba ya da sebze yemeği gibi tercihler doğru olacaktır. Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi? Nasıl Olmalı sorusu aslında günümüzde sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu gibi diyetlerin uygulama sayısı biraz az olsa da özünde oldukça faydalı bir diyettir. Sirkadiyen Diyet İle Kilo Verilir mi? Nasıl Olmalı sorusunu bu şekilde cevaplamaya çalıştık.

Bu tarz diyetler uygulamak yerine sizlere verebileceğim en iyi tavsiye iyi bir diyetisyen ile sağlıklı beslenmek. Sağlıklı beslenmek çok zor diyenler oluyor onlar için önerebileceğimiz kapıya teslim diyet yemek servisi Fedbox olacaktır.

Böylece hem iyi bir diyetisyenden yardım almış olacak hem de sağlıklı gelen besinlerle beslenmiş olacaksınız. Üstelik şirketinizin verdiği yemek kartlarıyla ödeme yapabiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü