Tatil’de ki Türk Gecesi Sonu Oldu

Tatil’de ki Türk Gecesi Sonu Oldu

Röntgen Uzmanı Hilmi Turan eşi ile birlikte tatil için tercih etmiş oldukları Antalya’da ki bir otelin akşam etkinlikleri kapsamında hazırlamış oldukları Türk Gecesi’nde yapılan Şeyh Şamil oyununu oynarken dengesini kaybedip havuz kenarında bulunan mermerlere kafasını vurarak kanlar içinde kaldı. Öncelikle otel doktoru be yetkililerin ardından sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen Hilmi Turan kaldırıldığı Manavgat Devlet Hastahanesin’de hayatını kaybetti.

Bursa’da eşi Gülay Turan ve çocuğu ile birlikte yaşayan Radyoloji Teknikeri yıllık izini kapsamında plan yapmış olduğu tatil yerinde hayatını kaybetti. Güzel bir tatil planı oluşturan aile tüm otellerin yapmış oldukları her akşam farklı bir etkinlik kapsamında düzenlene Türk Gecesinde oldukça keyifli vakit geçiriyorlardı. Havuz başında düzenlene etkinlikte bir süre eğlenen vatandaşlarla birlikte halay çeken Hilmi Turan ardından etkinliğin programı kapsamında başlatmış olduğu Şeyh Şamil oyununa katıldı. Oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra orta alanda hızla dönerek dengesini kaybetti. Dengesini kaybetmesiyle beraber sert zemine kafasını çarpan 51 yaşında ki Hilmi Turan herkesin gözü önünde kanlar içinde yerde kaldı.Eşi ve çocuğunun yardım çığlıkları ile yardıma koşan otelin doktoru ilk yardımda bulunarak aynı zamanda acil sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık görevlilerce hemen Manavgat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Radyoloji Teknisyeni maalesef bir eğlence sonucu hayatını kaybetmiş oldu.

Eşi ve çocuğunun gözleri önünde meydana gelmiş olayda şoku atlatamayan ailede sağlık ekiplerince sağlık durumları kontrol altına alınmaya çalışıldı. Babasının bu eğlenceli anlarını o esnada kayıt altına almakta olan Eylül ise çekmiş olduğu videoyu defalarca izleyip gözyaşı dökmeye devam ettiği söylendi.

Türk milletine özgü olan Şeyh Şamil oyunu hakkında bilgi vermek gerekirse, oyun almış olduğunu adını Kuzey Kafkasya halkının dini ve siyasi önderi Şeyh Şamil’den aldığı biliniyor. Vakti zamanında Şeyh Şamil’in Ruslar’la savaş halinde olduğu bir dönemde, annesi ve yakınları Şeyh Şamil’den bu savaşı bitirmesini ister. Şeyh Şamil’in bu isteğe şiddetle karşı çıkması üzerine, öz annesine 60 kırbaç vurulmasını emreder. Aynı zamanda kendisine de 60 kırbaç vurulmasını da söyler. Halkın gözü önünde uygulana bu olay esnasında kırbaçların Şeyh Şamil’e vurdukça halkın yapmış olduğu değişik hareketler bu oyunun çıkmasına sebep olduğu söyleniyor. Bir kaç bölümden oluşan oyunun dualı olan bölümü ise hüzünlü bir müzik esnasında kızlı erkekli olarak eşleşilmesiyle birlikte dans etmeye başlanılır. Her farklı bölümde yapılan danslar ile oldukça hoş ezgilere ve hareketlere sahip olan Şeyh Şamil oyunu maalesef 51 yaşında 1 çocuk babası Hilmi Turan için çok kötü bitti.

Psikolojik olarak oldukça ağır bir darbe alan kızı Eylül’ün ise uzman bir psikolog tarafından yardım alması gerektiği düşünülüyor.

Aynı zamanda tarihte anlatıldığı kadarıyla kıvrak zekası ile bir çok kötü durumdan kurtulmayı başarmış olan Şeyh Şamil’in en bilinen hikayesi ise, Şeyh Şamil ve arkadaşlarını esir olan Ruslar’ın Şeyh Şamil ve arkadaşlarını sürgüne göndermesinin ardından Rusların kendileri için düzenlemiş oldukları eğlencede onlar ile alay etmek amaçlı eğlencelerinin ortasına alıp onlardan dans etmelerini istemişler. Dans etmeye başlayan arkadaşlarının yanı sıra kılını bile kıpırdatmayan Şeyh Şamil bıçaksız oyun oynayamayacağını söylemesi üzerine kendi ve arkadaşları için bıçak istemiştir. Bunun üzerine dans etmelerini görmek için ve daha çok eğlenmek alay edebilmek adına  bu isteği gerçekleştiren Ruslar, Şeyh Şamil’in Ruslardan almış olduğu bıçakları arkadaşlarının önüne atarak ve arkadaşlarının mesajı alarak saldırmaları sonucu dövüşe tutulurlar ve düşman elinden kurtulurlar. Bu güzel oyunun bu şekilde kanlı bir sona kavuşması çok acı verici bir olay.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü