The 100 Dizi Konusu

The 100 Dizi Konusu

The 100 adlı dizi 2014 yapımı bir Amerikan dizisidir. The 100 dizisi aslında bir kitaptan uyarlanmıştır. Kitapla birebir uyuşmasa da dizinin dört dörtlük ve sürükleyici olduğu bir gerçektir. Dizi 6 sezondan oluşmaktadır. 7. Sezonun ise 2020 yılı mayıs ayında çıkması ve final sezonu olması beklenmektedir. Dizi kıyametten sonra uzaydan dünyaya gönderilen suçlu 100 gencin ve daha sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Diziyi izlemek isteyen izleyiciler internete The 100 izle yazdığınız takdirde yayınlanan sitelere ulaşabilirler.

The 100 1.- 2. Ve 3. Sezon

The 100 dizisinin 1. sezonunda insanlar nükleer bir kıyametten sonra hayatta kalmak için yerleştikleri uzay istasyonunda 97 yıl yaşarlar. İstasyonda belirli kurallar vardır. 400 kişi olarak yerleştikleri yerde 4.000 kişi olmuşlardır. Daha sonra uzay istasyonunda oksijen azlığı yaşanmaya başlar. Bu yüzden dünyanın yaşanılabilirliğini kontrol etmek için istasyondan 100 kişi gizlice dünyaya gönderilir. Gönderilen 100 kişi artık hiç bilmedikleri bir dünyada yaşam savaşı vermek zorundadır. Tabi burada yalnız değillerdir. Dünyaya gönderilen 100 kişiden hayatta kalmalarını sağlayacak olanlar ise Clark, Belammy, Octavia, Finn ve Wells dir.

2. sezonda ise dizi tüm hızıyla devam etmektedir. Bu sezonda dünyalılarda olan savaşlarından sonra Clark gözlerini bilmediği bir odada açar. Buranın neresi olduğunu, arkadaşlarını, onlara neden yardım ettikleri bulmak ve buradan kurtulmak için yollar aramaya başlar.

Daha sonradan kaldıkları yerin Mount Weather adı verilen kapalı bir tesis olduğu anlar. Buradaki insanlar radyasyona maruz kaldıklarında ölmektedir. Kurtulmak için clark ve arkadaşlarına ihtiyaçları vardır. Clark ise onları kurtarmak için her şeyi yapacaktır.

3. sezonda clark arkadaşlarını dağdan kurtarmıştır. Fakat yaptıklarıyla yüzleşmek hiçte kolay olmamıştır. Kayıp tarım istasyonuna ulaşan belammy ve arkadaşları yeni bir düşman olan buz ulusuyla karşı karşıya kalır. 3.sezona kadar olan tüm bölümleri The 100 izle yazarak kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olacaktır.

The 100 4.-5. ve 6. Sezon

4. ve 5. Sezonlar birbirine bağlantılı olarak ilerlemeye devam etmiştir. Gittikçe yayılan ışık şehrine giden insanları kurtarmak için bir yol aranmaya başlanmıştır. Fakat bu hiç kolay olmayacaktır. Dünyanın bir süre sonra radyasyon altında kalacağını öğrenen clark herkesi kurtarmak için bir yol arar. Bir sığınak bulan başkan jaha ise her şeyi değiştirmek üzeredir. Sığınağa giren insanlar kurtulmuş olsalar da çıkmaları çok kolay olmayacaktır. Çıktıklarında ise başka gezegenden gelen insanlarla savaşmak hatta bulundukları dünyayı terketmek zorunda kalacakları bir savaşın içine düşeceklerdir.

6. sezon ise füzelerden kurtulan halkın senelerce uyumasıyla başlamaktadır. Kalktıklarında onları çok büyük bir sürpriz beklemektedir ve bu hiç kolay olmayacaktır. Soluksuz izleyeceğiniz bu sezonu kaçırmamak için The 100 izle yazıp maceraya tanık olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Favori dizilerimden biridir. Bitireli bir hayli zaman oldu, ancak sonradan başladığım için, izlenecek çok bölüm vardı ve kısa sürede bitirmiştim. Muhteşem bir dizi değil, ama kesinlikle kötü değil. Konusu benim ilgimi çekmişti, gerilim sahnelerini de beğenmiştim. Tavsiye ederim.

  2. 1. ve 2. sezonunu severek izlediğim dizidir. Daha sonraki sezonlar beni sarmamıştı ama tekrardan başlamayı düşünüyorum. Kıyamet sonrası dünya konulu film ve dizi severlerine kesinlikle tavsiye ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü