Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyer Çeşitleri

Kartonpiyerler ve duvar çıtalarımodelleri kökenleri oldukça eskiye dayanan dekorasyon alternatifleridir. Geçmiş zamanlarda kartonpiyerlerin özellikle büyük ve ihtişamlı saraylarda kullanıldığı bilinmektedir. O zamanlardaki kısıtlı imkânlar yüzünden sadece varlıklı kesimler tarafından tercih edilebilen kartonpiyerler günümüzde herkes tarafından kullanılabilmektedir. Kartonpiyer modellerindeki fiyat alternatiflerinin çoklu olması bu olanağa kapı aralamıştır.

Kartonpiyer fiyatlarının değişik rakamlardan oluşması ana malzemelerin değişim göstermesi sayesinde mümkün olmaktadır. Bu da ortaya çeşitli kartonpiyer önerileri getirmektedir. Öncelikle bilinen ve sıklıkla tercih edilen kartonpiyer çeşidi alçı olanlardır. Alçı olan alternatifler saf alçıdan üretilmemektedir. İçine gerekli olan sağlamlaştırıcı malzemeler de iplik lifleri de karıştırılmaktadır. Bu sayede kartonpiyer için sağlam bir yapı ve güzel bir görünüm elde edilmesi garantilenmektedir. Bireylerin rahatlıkla tercih edebilecekleri çeşitlerden biri de mukavva ve tutkal ile oluşturan alternatiflerdir. Alçılı olanlardan hiçbir farklı olmayan bu kartonpiyerler daha uygun fiyatlıdır. İsteyen kullanıcılar ise büyük yapı marketlerinden kolaylıkla elde edilebilen ve tamamen plastikten imal edilen kartonpiyer modellerini satın alabilmektedir.

Kartonpiyerlerin Özellikleri

Kartonpiyer modellerinin özellikleri ana malzemelerine göre değişim göstermektedir. Kaliteli bir görünüm elde edilebilmesi için kaliteli malzeme kullanımı şarttır. Kartonpiyer yapıştırma işlemleri herhangi bir yapıştırıcıdan yardım alınarak gerçekleştirilmemektedir. İşlemler, alçıyı duvarda sabitleyen ve bu iş için özel bir şekilde hazırlanan harçlar ile gerçekleştirilmektedir. Bu neden yüzünden özellikle alçı kartonpiyer uygulamalarında profesyonel ellerden yardım alınması önerilmektedir. Plastik materyale sahip olanlar için ise işlemlere uygun yapıştırıcılar satılmaktadır. Satılan yapıştırıcılar genellikle silikondan oluştuğu için bireysel kullanıma da uygun olabilmektedir.

Modern bir ev ve ofis tasarımı açısından olmazsa olmazlardan biri olan kartonpiyer uygulamaları isteklere göre uygulama alanını belirlemektedir. Yani bit tavanın tamamının kartonpiyer ile çerçevelenmesi zorunlu değildir. İsteyen bireyler sadece perdelik şeklinde kullanacakları kartonpiyerlerin montajını da yaptırabilmektedir. Aynı şekilde göbeklere konan ve aydınlatma çevresini güzelleştiren kartonpiyer modelleri de yalnız olarak kullanılabilmektedir. İşlemler ustalar tarafından kısa sürede tamamlandığı için ortalama büyüklükte bir evin kartonpiyer uygulamaları bir günde tamamlanabilmektedir. Böylelikle ev sahiplerinin günlük yaşamlarında hiçbir aksama yaşanmamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü