Yaldız Nedir?

Yaldız Nedir?

Yaldız Nedir?

Yaldızlar, bir yüzeye ince bir altın tabakası uygulama işlemidir. Altın varak genellikle bu amaç için hazırlanmış bloklardan veya levhalardan kazınarak, ardından iş parçasının üzerine serilerek ve bir bez, sünger veya başka bir aletle bastırılarak uygulanır. Yaldız, uzun yıllardan beri metal işleri ve diğer nesneler üzerinde bir süsleme tekniği olarak kullanılmaktadır. Bu, bugün hala kullanılan eski bir sanat formudur. Metalin bir altın varak tabakası ile kaplanması işlemidir.

Altın bu amaç için kullanılabilecek kadar bol bulunan bir metal olmakla birlikte aynı zamanda çok yumuşak bir metaldir. Yaldızlar, çok fazla beceri gerektiren zaman alıcı bir işlemdir. Yaldızları uygularken bazı şeylerden kaçınmak önemlidir. Çok fazla strese maruz kalacak veya çok nemli bir ortamda kullanılacak nesnelerin yaldızlanması önerilmez. Direkt güneş ışığına maruz kalacak yaldızlı nesnelerden kaçınmak da önemlidir. Bu faktörler, altın yaprağın çürümesine neden olacak ve yaldızlı nesne olması gerektiği kadar güzel olmayacaktır.

Varak Yaldız Modelleri

Yaldızlar, herhangi bir nesneye lüks ve klas bir dokunuş eklemek için kullanılabilecek çok yönlü ve temel bir araçtır. Bu emek yoğun bir süreçtir, ancak nihai ürün çabaya değer. Varak yaldızmodelleri en yaygın yaldız şeklidir ve çeşitli görünümler elde etmek için kullanılır. Altın yaprak, çok küçük bir disk şeklinde dövülmüş küçük pullardan yapılır. Altın pul ya elektrolizle kaplanabilir (metallerin başka bir malzeme üzerinde biriktirildiği bir kaplama) ya da birleştirilebilir, yani diğer metallerle karıştırılıp sonra kaplanır. Aydın Basım bu alanda profesyonel olarak hizmet veriyor ve rulo yaldızlar sunuyor.

Altın Yaldız Kalitesi

Yaldızlar, çok katmanlı bir üst kaplama oluşturmak için genellikle metalik bir toz ve bir sıvı ile yapılan metal bir kaplamadır. Yaldızın asıl amacı sadece dekoratif değil, aynı zamanda metal işçiliği korozyondan korumak ve ona parlak bir yüzey kazandırmak için daha pratik bir amaca hizmet etti. Bu günlerde, herhangi bir nesneye bir dereceye kadar dekoratif sınıf eklemek için altın yaldız kullanılabilir. Aydın Basım firmasından bu alanda hizmet alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü