Kılıçdaroğlu Meral Akşener’i Yorumladı

Kılıçdaroğlu Meral Akşener’i Yorumladı

Yeni bir parti ile halkın karşısına çıkmaya hazırlanan Meral Akşener için açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’in uzun yıllardır siyasetin içinde yer almış ve bu yönde hizmetler vermiş biri olarak gördükleri ve her siyasi partiye duymuş oldukları saygıyı aynı şekilde ona da göstermekten çekinmeyeceklerini ve FETÖ bağlantılı kişilerin sağda ve solda aramalarına gerek olmadığını çünkü zaten kendilerinin FETÖ’cü olduğunu dile getirdi.

Fox TV’ye katılan CHP lideri gündemde ki bir çok konu hakkında da açıklamalarda bulundu ve kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalar da dile getirdiği konularda biri ise Türkiye ile ABD arasındaki durumdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapmış bir bakanın başka bir ülkede yargılanıyor olmasına üzüldüklerini, bu bağlamda hazırlanmış olan dosyaların açılmış ve kapanmış olduğunu aynı zamanda Yüce Divan’a gelen olan bu dava dosyasında yargılandıklarını ve aklandıklarını belirteceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu hakkın ellerinden alındığını ve AK Parti’de bulunan bir çok milletvekilinin Yüce Parlemento’da oyalanıp vicdanlarının dışında hareket ederek oy kullanmadıklarını hatırlatan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye ile ABD arasında ilişkinin farklı boyutlara sürüklendiğini ve bunun karşılığında Türkiye’den tavizler istenebileceğini aynı zamanda Hırsızların ödüllendirildiği bir süreç yaşadıklarını ifade etti.

Açıklamalarına son hız devam eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay Başkanı’nın AK Parti Danıştay sözcüsü konumunda hareket ettiğini ve böyle bir tavır içinde olan kişilerin o makamlarda bulunmamaları gerektiğini söyledi.

Kendi ile ilgili Danıştay’ın önüne gelebilecek olan herhangi bir dava oluşması durumunda durumun nelere gidebileceğini vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay Başkanın taraflı davrandığını ve kendisinden haz etmediğini bildiğini dile getirdi.

Danıştay Başkanı hakkında disiplin başvurusunda bulunacaklarını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, kendine ait bağımsız bir iradesi olmaya ve politik ve taraflı karar veren ve bunları kamuoyu önünde açıklayan kişilere karşı olduklarını, tarafsızlığını kaybetmiş olan Danıştay Başkanı’nın görevi bırakması gerektiğinin de altını çizdi.

Daha öncesinde dile getirmiş olduğu, Terör sorununu 4 yıl içinde çözememesi durumunda siyaseti bırakacağını dile getirdiği hatırlatılan Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda da açıklama yapma gereği hissetti. Bu ifadesini gene aynı şekilde tekrarlayan Kılıçdaroğlu, 15 yıldır çözemedikleri terör sorununu Meclis’te olan milli irade ile hep birlikte çözebileceklerini ve kendisinin 4 yıl içinde çözememesi durumunda siyaseti komple bırakacağını tekrarladığını söyledi.

Eğitim Çalıştayı’nın yapmış olduğu bir çok yenileyici ve güzel sonuçların olduğunu ve farklı görüşlerde de olsak bir araya gelerek güzel işler yapabileceklerini oturup iyice konuşulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu bu yapılmış güzel sonuç çalışmalardan yararlanacaklarını söyledi.

Anakara Büyükşehir Belediyesi tarafında yapımına başlanan ODTÜ’ den geçen yol projesi hakkında da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ODTÜ’de bulunan ağaçların yok edilmesinin oldukça üzücü olduğunu ve Ankara’nın ODTÜ’ de bulunan ağaçlar sayesinde nefes almış olduğunu dile getiren CHP Lideri bu konu ile ilgili herhangi bir karşı çıkma durumu yansıtmadıklarını ekledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’in FETÖ’cü olduğuna dair açıklamalarda bulunması ile ilgili ise açıklama yapmaktan kaçınmayan CHP Lideri, FETÖ bağlantılı kişileri sağda veya solda aramalarına gerek olmadığını kendilerinin FETÖ bağlantılı kişiler olduğunu açıkça dile getiren Kılıçdaroğlu, aynı menzile yürüyenlerin onlar olduğunu ve içerde olan tüm FETÖ bağlantılı kişilerin gariban kesim olduğunu ve sırtı kalın olanların ise iktidara yakın olan kişiler olduğunu ve bu durumdan yalnızca onların etkilenmediğini de öne sürdü.

Son zamanlarda dedikodu niteliğinde olan Baskın Seçimi için de her türlü seçime her daim hazırlıklı olduklarını da dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü