Nazlı Ilıcak KKTC Vatandaşlığından Çıkarılıyor

Nazlı Ilıcak KKTC Vatandaşlığından Çıkarılıyor

FETÖ tutuklusu olan Nazlı Ilıcak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan evini, Kıbrıs yapılanması için FETÖ için kullanıldığı ve bu evin karargah durumunda olduğu gerekçesi ile vatandaşlıktan çıkarılıyor.

Yavru vatan Nazlı Ilıcak için hızlı bir şekilde düğmeye bastı. FETÖ ve PDY medya yapılanması ayağında yer alan dava gereğince tutuklu olarak yargılanmakta olan Nazlı Ilıcak için kötü bir haber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden geldi. 1995 yılında ülke vatandaşlığına kabul edilmiş olan ve çeşitli mal varlıklarına sahip bulunan Nazlı Ilıcak, yavru vatandaki evini FETÖ karargahı olarak kullandığı ve örgüt yapılanmasını buradan yaptığı gerekçesi ile vatandaşlıktan çıkarılıyor.

KKTC’de bulunan evin birçok toplantıya ev sahipliği yaptığı ve Kıbrıs yapılandırmasındaki kilit nokta olduğu belirlendi.

FETÖ mensubu olan yüksek rütbeli birçok polis subaylarının ve de aynı şekilde KKTC polis teşkilatında görev yapan bazı subayların burada yapılan toplantılara katıldıkları evin 15 Temmuz akşamına kadar dolu olduğu ancak o geceden sonra hızlı bir şekilde tamamen boşaltıldığı da kayıtlara geçti.

KKTC vatandaşlığına geçiş konusunda Nazlı Ilıcak 2004 yılında gerçekleşmiş olan referandum öncesinde çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

1995 yılında Bellapais diye anılan bir manastır yakınında bulunan bir lokanta da yemek yediğini ve Abbey House adı verilen eski ev ve yeni lokantanın sahiplerinin boşanacakları için devretmek üzere olduklarını söyleyen Ilıcak, evi kendilerinden Türkiye’ye göre çok düşük bir fiyat verdikleri için aldığını ve ikameti buraya geçtiği içinde vatandaşlık alabildiğini söylemişti.

Soruşturması devam eden Nazlı Ilıcak’ın şuan için hangi tarihte FETÖ mensubu olduğu veya ne zaman örgüte katıldığı ile ilgili net bir bilgi bulunmadığı için bu karargah evinin bilinçli mi alındığı yoksa sonradan mı karargaha dönüştüğü soruları dava neticesinde cevaplanmış olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü