Yeni Meclis Başkanı Ahmet Davutoğlu mu Olacak

Yeni Meclis Başkanı Ahmet Davutoğlu mu Olacak

Eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu edinilen bilgilere göre önümüzdeki aydan itibaren İsmail Kahraman’ın yerine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olacağı yönünde farklı kanallardan haberler geliyor.

Ekimde yapılacak olan TBMM başkanlık seçimleri herkesin ilgi odağı olmuş durumda bulunuyor. İsmail Kahraman yerine ise herkesin başkan adayı olarak gördüğü kişi Ahmet Davutoğlu. Yeni sistem ile beraber bu karar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından veriliyor olacak.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir süredir devam eden metal yorgunluğu tabirlerine bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Geçen günlerde gerçekleştirmiş olduğu toplantıda yolsuzluk yapanların kenara alınacağını söylenmişti. Bunun üzerine yaptığı açıklama da yargıya havale edilmeyecekleri ve tam olarak tabir yerindeyse kenara alacakları yönünde bilgiler vermişti. Şuan Parti içi tam anlamıyla karışmış bir hal aldı.

Şimdi kısa süre içerisinde yani geçen seneden beri partiden ayrılmış olanlar veya partiden uzaklaştırılmış olan kişilere farklı fişler koymaya başladı. Ayrılanlar iki grup halinde tabir ediliyor FETÖ’cüler veya yolsuzluk yapanlar gibi iki kategoride değerlendirilme ihtimalleri var.

Bu söylentiler parti içinde çalkalanma etkisi yapılmaya başlandığında ani bir şekilde görevinden alınmış olan Ahmet Davutoğlu’na iade-i itibar anlamına gelecek bir atama yapılması çok muhtemel görünüyor.

Kısacası AKP’de görevden alınan herkes değersizdir izlenimini silecek ve onun yerine nöbetleşe devlete hizmet kuramına dönülmüş olacak. Ekim ayına sayılı günler kala söylentilerin ne kadar doğru olduğu kısa süre içinde öğrenilmiş olacak ama tüm kulislerde geçen tek isim şuan için Ahmet Davutoğlu olarak görünüyor.

Hem deneyimli siyasetçinin hizmetlerinden faydalanmaya devam edilmesi için hem de parti içinde dolaşan FETÖ veya yolsuzluk yapan kişiler iddialarının arkasını çekmek için Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından böyle bir kararın verilmesi çok muhtemel görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü