Duygu Haberler | Güncel Haberler
Reklamı Geç
CHP 94 Yaşında
Sosyal Medyada Paylaş
9 Eylül 2017
Admin

CHP 94 Yaşında

Cumhuriyet döneminde kurulmuş olan ilk parti özelliğine sahip olan CHP bugün 94. yıl dönümünü kutluyor.

Bu sebeple Cumhuriyet Gazetesine özel bir röportaj veren Kemal Kılıçdaroğlu duygularını sözcüklerle ifade etmeye çalıştı. CHP partisinin özellik açısında oldukça önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan CHP Lideri CHP’nin en köklü partilerden biri olduğunu ve koca bir imparatorluğun yıkılmasının ardında çağdaş ve uyumlu değerlerle  inşa edilmiş olduğunu da söyledi.

Yıldönümü kutlamalarına bugün başlanacak olan CHP ‘nin 94. yaş kutlamaları için, Kemal Kılıçdaroğlu’nun günün anlam ve önemini belirten bir yazıyı kaleme aldığı ve bugün parti meclisine sunulması beklenen Merkez Yönetim Kurulu raporunda yer alan demeçte dünden bugüne kadar yapmış oldukları ve gelecek için yapmak istedikleri arzularını anlattığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun kaleme almış olduğu yazıya değinecek olursak, adalet odaklı bir yazı kaleme aldığını, Özgürlük ve adalet aşklarının 1922 de olduğu gibi aynı ölçüde olduğunu, adaletin özgürlük ve bağımsızlığın teminatını olduğunu da ifade etti.

İktidar hakkında da sözler sarfeden CHP Lideri Kılıçdaroğlu toplumun kutuplaşmasını isteyen ülkemizin coğrafi konum gerçeğinden dolayı isanları ”biz ve onlar” olarak ayrıştırmaya çalışan anlayışın iktidar anlayışı olduğunu ve Adalet Yürüyüşü ile de tüm kutsal dinlerden olan insanların adalet anlayışı ile aynı şemsiye altında olmuş olduklarını gördüklerini de ifade etti.

Bugün yapılacak olan Kutlama programı ile ilgili de bilgi açıklanan program ise; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncelikli ve ilk iş olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün edebi istiratgahı olan ve Ankara’da bulunan Anıtkabir’i  tüm CHP milletvekilleri ve meclis üyeleri ile birlikte ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu ziyaret sonrasında ise genel merkezde olacak. Genel merkez toplantısının ardından Nazım Hikmet Kültür Merkez’inde ise partilileri ile bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu’nun şuan için yansıtılmış başka bir programı bulunmuyor.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

beğeni satın al | istanbul escort