Bakan Kaya’dan sert tepki geldi

Bakan Kaya’dan sert tepki geldi

Bakan Kaya’dan sert tepki geldi Türkiye de yaşanan tecavüz olaylarına büyük tepkiler veriyor. Sakarya da yaşanan Suriyeli bir hamile bayana yönelik tecavüz ve öldürme olayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya yakalanmış olan iki kişinin en ağır cezayı alması için elinden geleni yapacağını söyledi.

Son zamanlarda yaşanan ırkçı ve provokasyon olaylarının artmasından şikayet eden  Fatma Betül Sayan Kaya Suriyeli göçmen kardeşlerimizdir kendi halkımızdan hiç bir farkları olmadığını belirti.

Sakarya yada yaşanan bu olayda 10 aylık hamile Suriyeli bayana yönelik tecavüz olayında 10 aylık bebeğini vahşice katleden ve cesedini ormanlık alana atmaları insanlık dışı vahşettir sözlerine ekledi.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Twitter üzerin yaptığı paylaşımda bu olayların ve provokasyonların devam etmemesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye hepimizin evi yuvası  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya sözleri Suriyeliler kardeşlerimiz onlarında evi burası diyerek açıklamalarda bulundu. Her zaman tarihin en eski dönemlerinden bu yana en hırpalanan insanların kadınlar olduğunu ve sonsuz merhametin Suriyeli kardeşlerimize verilmesini istediğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü