15 Temmuz’da Köprüdeki Askere Rekor Ceza!

15 Temmuz’da Köprüdeki Askere Rekor Ceza!

15 Temmuz gecesi darbenin başlatıldığı yer olan Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yolu tutan ve tanklarla araçların önünü kesen 61 asker hakkında rekor cezalar talep edildi.

Bu askerler darbenin ilk ayağıydı ve köprünün tutulmasının ardından hava alanı basılmış, uçuşlar engellenmiş, resmi kurumlar bombalanmıştı. 61 askerin içinde bulunduğu yarbay, binbaşı, çavuş ve erler hakkında açılan davalar bir bir görülüyor ve darbeyi başlatan isimler olarak ismi geçen şahıslar hakkında her mahkeme rekor ceza istiyor.

Köprüde 3 vatandaş şehit olmuştu ve 49 kişi ağır yaralar almıştı, vatandaşların üzerine ateş açılmış, patlayıcılar atılmak istenmişti ancak yine de darbeye izin vermeyen kitle canı pahasına köprüden ayrılmamıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının terör bürosuna bağlı kolların takibinde olan bu davalar geçtiğimiz ay itibariyle birer birer görülmeye başlandı.

Önce Akın Öztürk gibi darbeyi çıkaran isimlerin ifadeleri alındı, mahkeme karşısında çıkarıldı, şimdi ise köprüyü tıkayan ve 49 kişiyi ağır yaralayan askerler hakkında açılan davalar görülmeye başlandı. 15 Temmuzda terörist sıfatıyla yargılanacak herkesin davaları teker teker tüm Türkiye’de görülmeye başlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü