Gratis Mesajları Hakkında Açıklama Geldi!

Gratis Mesajları Hakkında Açıklama Geldi!

Son zamanlarda hediye ürün vaatleri verilerek kullanıcıların telefonlarına sık sık “Gratis” adı altında mesajlar, linkler gitmeye başladı.

Aslında ürün vaatleri yeni bir şey değil, ama bu mesajların direk olarak WhatsApp üzerinden yollanması, tanıdığımız, rehberimizde kayıtlı isimler tarafından gelmesi linke bir nebze daha güvenmemizi sağlıyor.

Aslında bu da dolandırıcılar tarafından kurulan tuzaktan başka bir şey değil. Linke tıkladığınız anda cep telefonunuza bir virüs giriyor, bu virüs sizin bilginiz dahilinde olmadan kişi listenizdeki herkese sırayla aynı linki atıyor.

Hem de oldukça güvenilir bir mesajla! Mesaj içeriğinde kozmetik markası Gratis’in özel olarak düzenlediği kampanyadan yararlanmak isteyip istemediğiniz soruluyor, isteyenlerin belirtilen linke tıklamaları sağlanıyor. Böylece hem internet sitelerine yönlendiriliyorsunuz hem de hediye kazanmadan virüs sahibi oluyorsunuz.

Teşvik Edici Cümleler

Sınırlı kupon sayısının kaldığının belirtildiği mesajda kullanıcılar acele olarak linke tıklasınlar, kampanyalardan yararlansınlar diye yalan cümleler yazılı. Kullanan kişinin de kendi için ürün satın aldığı, hediye kazandığının yazılı olduğu mesaj baştan aşağıya aldatmacadan ibaret. Gratis bu mesajların atıldığını öğrendiği zamandan itibaren hemen hukuki süreç başlattı, kullanıcılarına duyuru yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü