Note 8 ile iPhone X Savaşı

Note 8 ile iPhone X Savaşı

Samsung’un son çıkarmış olduğu cihazı note 8 ile iPhone’un geçtiğimiz Salı günü tanıtmış olduğu iPhone X’in karşılaştırılması sonucunda birbirinden  farklı bir çok özellikleri olduğu görülüyor.

Tasarım olarak birbirlerine benzetilen iki cihazında arka kısmı tamamen camdan oluşuyor ve metal özellikte bir çerçeveye sahipler. iPhone X’in Note 8 e göre kenar kısımlara daha eğri ve ön tarafında kamera ve sensörler hariç sadece ekran oluşuyor.

Note 8’in ekranının hem üst hem de alt yapısında ince bir çerçeve bulunuyor. Tasarım olarak Note 8 kavisli bir yapıya sahip iken, iPhone ise düz bir yapıya sahip. Ağırlık ve boyut rakamlarına bakıldığında ise Note 8’in iPhone X’e göre daha ağır ve daha büyük olduğu açıkça görülüyor.

IP68 sertifikasına sahip Note 8 1,5 metre derinlikte yaklaşık 30 dakikaya kadar suya dayanıklı bir özelliği sahip. iPhone X ise IP67 sertifikasına sahip ve 1 metre derinlikte yaklaşık 30 dakika kadar dayanıklılığa sahip. iPhone X’in gümüş ve uzay grisi adı altında iki farklı renk seçeneği sunarken, Note 8 altın sarısı, gece siyahı ve orkide grisi adı altında üç farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor.

Galaxy Note 8’in ekran ve kasa oranı 83,3 iken iPhone X’in ekran ile kasa boyutu oranı 80,94.

İPhone X’in ön yüzünü tamamen ekrandan oluşturmak istemesi üzerine bunu gerçekleştirmiş fakat ana ekran tuşundan ve Touch ID’den vazgeçmek zorunda kalmış. Galaxy Note 8’in Süper Amoled ekrana sahipken, İPhone X ise OLED Süper Retina ekranına sahip. Her iki cihazda HDR kaliteyi kaldırıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü