Sony Özel Tasarımını Değiştiriyor

Sony Özel Tasarımını Değiştiriyor

Sony’ ait olan akıllı telefonlarının Xperia serilerinde kullanmış olduğu özel tasarım Sony OmniBalance tasarımını değiştirmeye karar verdi.

Uzun zamandır çıkarmış olduğu tüm Xperia serilerinde bulunan ve yenilenmiş olan telefonlarında dahi bu görünümü değiştirmeden telefonlarını üretmeye devam eden Sony, keskin hatlar ile çevirmiş olduğu dikdörtgen tasarımını değiştirmeye bu zamana kadar sıcak bakmıyordu.

IFA 2017 etkinliğinde bile ortaya çıkarmış olduğu yeni ürünlerinde ise ufak farklar yapmış olduğu Sony OmniBalance tasarımını kullanmış olduğunun görülmesi üzerine bir çok Sony kullanıcısının eleştirme yapmasına olanak sağladı. Bunun üzerine artık farklı bir görünüme geçiş yapması gerektiğini anlayan Sony yeni bir tasarıma geçeceğini gösterdi.

Sony’nin 2018 MWC etkinliğinde tanıtması beklenen yeni akıllı telefonlarının Mirai adıyla üretmiş oldukları görünüme sahip olacağı söyleniyor.

Henüz Mirai tasarımı hakkında ayrıntılı bir bilgi verilmese de bu zaman kadar kullanmış olduğu Sony Omnibalance isimli görünümünün adını dışında farklı bir isim görünümünün adının geçmesi farklılaştığının en büyük kanıtı olarak lanse edildi.

Yapılan iddialar ışığında son dönemde moda olan çerçevesiz akıllı telefonlar gibi olacağı ve kasasının daha ince bir yapıya sahip olacağı da konuşulan dedikodular arasında.

Mirai için daha fazla bilgi olmamasının yanında Sony’nin tanıtım yapacağı günü beklediği için herhangi bir açıklama yapmadığını ve Sony Omnibalance görünümünün tamamen mi yoksa birkaç modelden mi kalkacağı ise kullanıcıları tarafından merak konusu. Aynı zamanda yeni görünümü Mirai’nin artık çıkaracağı tüm modellerde mi uygulanacak yoksa belli başlı serilerde mi görüleceği de netlik kazanmamış konular arasında yer alıyor.

İlerleyen günlerde Sony tarafından tanıtımı yapılması beklenen yeni model akıllı cihazları ile ilgili de her geçen gün farklı teoriler ortaya atılmaya devam ediyor ama edinilen ve kesin olan bilgilerden biri gene suya dayanıklı ve yüksek megapikselli büyük ekran bir cihaz olacağı yönünde geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü