Google Play Store’a Yeni Güncelleme

Google Play Store’a Yeni Güncelleme

Google Play Store’un yeni güncelleştirmesi Versiyon 8.2.37 desteklemekte olan tüm androidler için kademeli olarak dağıtıma çıkmış durumda. Yeni sürüm ile birlikte yenilikler değil daha çok arka planda bulunan hata ve buglar kesin bir çözüme kavuşmuş oluyor.

Herhangi bir değişiklik getirmeyecek olan güncelleştirmenin en büyük özelliği hataları düzeltmiş olması ve yeni kod değişiklikleri sayesinde uygulamaların neredeyse tamamında yeni iyileştirmelerin görülüyor olması.

Aşamalı bir şekilde dağıtılacak olan ve destekleyen android cihazlar sadece WIFI üzerinden bu güncellemeyi alabilecekler. Eğer mobil veriniz aktifse ve ayarları seçilmediyse herhangi bir kablosuz bağlantıya bağlandığınız anda indirmeye başlayacak.

Android cihazlara birden değil aşamalı olarak verilecek olan bu güncelleme maksimum 7 gün içinde destekleyen tüm telefonlara otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. Şuan internet üzerinden dosyanın .apk formatı da bulunuyor ve herkesten önce indirip denemek için dosyayı indirerek kurulum yapmanız yeterli olacaktır. Ancak kısa süre içinde beklerseniz buna gerek kalmadan otomatik olarak yüklenmiş olacak.

Güncellemenin geçtiğimiz gün tam 21 milyon cihaza bulaşmış olan virüs ile de ilgisi olduğu düşünülüyor.

Bir siber güvenlik şirketi yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıkarmış olduğu virüsü google play store’da bulunan bir duvar kağıdı uygulaması ile birlikte geldiğini keşfetmişti. Virüs tam 50 farklı uygulamanın içinde bulunuyor ve ExpensiveWall adı verilen virüs 36 milyon kişinin etkilenmiş olduğu Judy virüsünden sonra bulunan ve en yaygın olan 2. virüs olma unvanını almış bulunuyor.

Yeni güncellemenin bu gibi virüs içerikli uygulamaları en başından ortaya çıkarması ve daha yayınlanmadan önce tamamen silmesi üzerine kurulu bir dizi program ağının bir araya gelmesi sonucunda kullanıcılarını böyle zararlı içeriklerden tamamen koruyacak bir dizi yazılımı içinde barındırıyor olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü