WhatsApp’a Gece Arayüzü Geliyor!

WhatsApp’a Gece Arayüzü Geliyor!

Güncel olarak 1.2 milyar kişinin mesajlaşma, dosya gönderme,grup yazışması yapma amacıyla kullanmış olduğu dünyanın en popüler uygulaması WhatsApp, sevenlerini uygulamaya daha bağlı hale getirmek amacıyla bir yenilik daha getiriyor.

2014 senesinde 21 milyar dolar karşılığında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg‘e devredilen Whatsapp görünüşe göre şu an o parayı katlamışa benziyor. Kendisine rakip olabilecek binlerce uygulama varken son görülme, yazıyor gibi özellikleri hayatımıza sokan Whatsapp’la kimse boy ölçüşemiyor.

Birçok uygulamaya esin kaynağı olan, rakip tanımayan Whatsapp şimdi de gece modu özelliğini geliştirip, kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor. Gece modunda özellikle karanlık ortamlarda yazışmalar yapan, ancak yazışma sırasında açık renklerin baskın oluşundan ötürü gözlerinde hassasiyet olan kişiler için renkli seçenek getirilecek.

Kullanıcılarının gözlerine zarar vermeyecek şekilde bir arayüz tasarımına girişen Whatsapp ekibi beyaz olan mesaj butonlarını siyah, genellikle siya olan arka planı beyaz yapacak. Birçok insan üzerinde test edilen ve eskisine oranla gözü daha az rahatsız edecek bu renk seçimleri ile artık karanlık ortamlarda, gece geç saatlerde Whatsapp üzerinde görüşmeler yaparken gözleriniz yorulmayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü