Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler

Anabolik Steroidler, testosteron sentetik haline denir. Günümüzde birçok sporcu bu ürünleri kullanarak daha hızlı kas gelişimi yaşamaktadır. Anabolik Steroid kullanan kişiler özellikle daha fazla kas gelişimi yaşayabilmektedir. Sporun ilk dönemlerinde herhangi bir ilaç alınmasına gerek kalmadan fazla miktarda kas kütlesi kazanmak mümkün olabilmektedir. Ancak insanlar ilerleyen dönemlerde aynı miktarda kas kütlesini kazanamayabiliyor. Bu nedenle birçok kişi Steroid ürününe başvurarak daha fazla kas gelişimi yaşamak isteyebiliyor. Steroid kullanımını yapmak isteyen kişilerin bu ilaçla alakalı bilgileri mutlaka hafızasına alması gereklidir. Özellikle gençlerin ve yeni kullanmaya başlayacak olan herkesin Steroid hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu ilaç hakkında bilgi sahibi olan kişiler bir süre sonra yanlış olan durumlara sapmaz. Yanlış ve bilinçsiz kullanımdan ötürü birçok kişi yan etkilere maruz kalabilmektedir. Bu ilacın yan etkileri ilk başta hafif olarak seyredebilir. Ürünü satın almak için günümüzde gayri resmi yerlerden temin etmek mümkündür. Bunun yanı sıra internet siteleri üzerinden temin edilebilmektedir.

Steroid Yan Etkisi

Anabolik Steroid ürününün birçok çeşidi bulunmakla birlikte her ürünü yan etkilere sahiptir. Kişilerde yan etkiler görülmekle birlikte kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik hali erkeklerde ve kadınlarda daha değişik olarak görülebilir. Kadınlar Steroid kullandığı zaman değişik yan etkiler görülebilir. Sesin kalınlaşması ve göğüs küçülmesi gibi yan etkilere maruz kalabilir. Sivilce ve akne oluşumu gibi masum sayılabilecek yan etkilerin yanı sıra kişilerin herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerekir. Sağlık sorunu olan kişilerin bunun gibi ilaçlardan kaçınması tavsiye edilir. 45 yaşın üzerinde olan ve kronik kalp sorunu gibi problemleri olan kişilerin bunun gibi ilaçlardan uzak durması gerekir. Steroid ürünlerinin yan etkileri bırakıldığı zaman geçebileceği gibi bazı etkiler bırakılsa dahi geçmeyebilir. Erkeklerde ve kadınlarda yaşanan göğüs sorunları bu duruma örnektir. Kadınlarda yaşanan göğüs küçülmesi sorunu geri dönülemez olabiliyor. Bunun yanı sıra erkeklerde görülen meme büyümesi yani Jinekomasti sorunu geri dönülemez bir boyuta ulaşabiliyor. Bunun sonucunda kişiler ameliyat olmak durumunda kalabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Steroidleri profesyonel sporcular kullanmalıdır. Maalesef, spor salonuna her yazılan vatandaşımız steroid kullanmaya başlıyor. Yanlış ve bilinçsiz kullanımdan ötürü birçok kişi yan etkilere maruz kalabilmektedir. Dikkatli olunmalı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü