Ankara’daki Kız Yurtları

Ankara’daki Kız Yurtları

Ankara, kız yurdu konusunda oldukça gelişmiş şehirlerimizden bir tanesidir. Bu durumda hem Ankara’nın başkent ve büyükşehir olması hem de şehirde çok sayıda üniversite olması etkin bir rol oynamaktadır. Ankara’daki kız yurtları, tam anlamıyla şehrin her köşesindedir. Çünkü şehrin her köşesinde bir üniversite vardır ve kız yurtları da üniversitelerin etrafında bulunmaktadır.
Eylül Kız Öğrenci yurdu da bu yurtlardan bir tanesidir. Tandoğan’da bulunan yurt, kız öğrencilerin en rahat şekilde kalmaları için tasarlanmıştır. Üstelik pek çok üniversiteye de yürüme mesafesindedir.
Öncelikle Ankaradaki Kız Yurtları arasında yer alan Eylül Kız Öğrenci yurdunun oda özelliklerinden bahsedelim. Tercihinize göre 1, 2, 3 ya da 4 kişilik odalardan birini seçebilirsiniz. Tüm dairelerde tuvalet ve banyoya ek olarak oda takımları(yatak, çalışma masası, dolap vs.), LCD televizyon, minibar, klima ve telefon gibi eşyalar yer almaktadır. Tüm öğrencilerin yararlanabildiği bu eşyaların tamamı fiyata dahildir. Ek olarak yurdun her yerinde ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti de verilmektedir. Tüm odaların günlük olarak temizlendiği yurtta, haftalık olarak nevresimler de değiştirilmektedir. Kısacası otel konforu sağlandığını söyleyebiliriz.
Ankara’daki kız yurtları hakkında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de yemek ve kahvaltıdır. Eylül Kız Öğrenci yurdunda sabahları açık büfe kahvaltı hizmeti verilmektedir. Akşamları da akşam yemeği hizmeti vardır. Tüm yemekler özel yemek şirketi tarafından hazırlanmaktadır. Yani profesyonel mutfak avantajı olduğunu da bulunmaktadır.
Eylül Kız Öğrenci yurdunun sağladığı diğer avantajlar ise güvenlik, kamera, sağlık hizmetleri, revir, çamaşır hane, etüt odası, özel kilit sistemi, kat balkonları, sıcak su, yangına karşı güvenlik sistemi, jeneratör ve 24 saat oda hizmetidir.
Son olarak yurdun konumundan bahsedeceğiz. Yurt metro, otobüs, dolmuş ve taksi duraklarına 5 dakika mesafede yer almaktadır. Ayrıca Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne da tek araç ile 5 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir. Bunların haricinde Eylül Kız Öğrenci yurdu Ankara Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi ve TOBB Üniversitesi’ne ya yürüyüş ya da tek araç ile ulaşım mesafesindedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort