Avrupa Politeknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Avrupa Politeknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Avrupa Politeknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Merkezi Bulgaristan’da bulunan Avrupa Politeknik Üniversitesi, başkent Sofya’ya 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Bulgaristan’ın Pernik kenti sınırları içerisinde yer alan üniversite Amerika ve Avrupa eğitim geleneklerine uygun olarak hizmet sağlamaktadır.

Üniversitede eğitim İngilizce ve Bulgarca olarak verilmektedir. Üniversitede iki fakülte ve bir depertman yer almaktadır. Eğitimin önemli bir kısmı üniversitenin Avrupa ve Amerika’da yer alan şubelerinde verilmektedir.

Üniversite, öğrencilerine performans sistemi uygulamakta, başarılı bulunan öğrenciler ücretsiz olarak eğitim alma imkanına kavuşmaktadır.

Avrupa Politeknik Üniversitesi ücretli eğitim veren bir kurumdur. Üniversitede mimarlık, bilgisayar mühendisliği, inşaat mühendisliği, ekonomi ve psikoloji bölğmlerinde eğitim ingilizce olarak sunulmaktadır.

Mimarlık bölümü öğrencileri 5 yıl (10 dönem) öğrenim görmektedir ve öğrenciler yüksek mimar olarak mezun olmaktadır.

Öğrenciler Avrupa Politeknik Üniversitesi ile ilgili olarak euro star yurtdışı eğitim kurumundan bilgi alabilmektedir.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Nasıl Girilir?

Avrupa Politeknik Üniversitesine giriş için sınav yapılmamaktadır. Lise diploması yeterli olmaktadır. Taban puanı bulunmayan üniversitede okuyabilmek için öğrenciler İngilizce, Bulgarca ve Arapça dillerinden iki dönem hazırlık okurlar. Başarılı olan öğrenciler aldıkları sertifika ile üniversiteye kesin kayıt yaptırırlar.

Yapılan protokoller gereği avrupa politeknik üniversitesi uzaktan eğitim programına ülkemizden öğrenciler de başvurabilmektedir. Ayrıca Avrupa Politeknik Üniversitesinin YÖK denkliğide bulunmaktadır.

Avrupa Politeknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim.

Bulgaristan’ın en yeni üniversitelerinden biri olan Avrupa Politeknik Üniversitesi ile gerçekleştirilen protokol ile uzaktan eğitim programına ülkemizden de başvurular yapılabilmektedir. Bulgaristan’da ve Avrupa Birliği’nde akreditasyonu bulunan üniversite, mühendislik ve mimarlık bölümlerinde örgün öğretimini sürdürmektedir.

Üniversitede 2011 – 2012 eğitim ve öğretim döneminde Sosyal ve İnsani Bilimler Fakültesi bünyesinde uzaktan eğitim programı faaliyete geçirilmiştir. avrupa politeknik üniversitesi uzaktan eğitim faaliyeti içerisinde yer alan psikoloji, sosyoloji, uluslar arası ticaret ve Arap Dili ve Edebiyatı bölümleri öğrenci kabul etmeye başlamıştır.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

avrupa politeknik üniversitesi uzaktan eğitim programına başvuru için gerekli olan belgeler şu şekildedir;

  • Kimlik ya da pasaport fotokopisi.
  • Yetkili danışmanlık firmasına ait başvuru formu.
  • Lise diploması fotokopisi.
  • İngizlizce ya da Arapça dil yeterlilik belgesi (hazırlık okuyacak olan öğrencilerden istenmemektedir).
  • Üniversite kayıt ücreti.

Euro star yurtdışı eğitim, Avrupa Politeknik Üniversitesi ve üniversitenin uzaktan eğitim programı ile ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirme yapmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim – Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü