Hollanda’dan Türkiye kararı!

Hollanda’dan Türkiye kararı!

Hollanda Türkiye arasındaki soğukluk gün geçtikçe artıyor. Biliyoruz ki gecen yıllarda yaşanan büyük kiriz iki Ülkenin arasındaki sıcaklığı kötü hale getirdiğini 15 Temmuz yıl dönemini Başbakan Yardımcımız Tuğrul Türkeş Hollandayı ziyaret etmesi güzel karşılanmayacağını açıkladı.

Bölge haber ajansı olan Reuters haberinde son dakika olarak geçerek Türkiye Hükümetin den kimseyi ülkemizde görmek istemiyoruz açıklamalarında bulundu. Tuğrul Türkeş’in ülkeye gitme konusuna pek sıcak bakmadığı bu soğuk ülke krizine çözüm arama yollarına girdiler.

Hollanda da görev yapan ve Aile Sosyal Politikalar başkanımız Fatma Betül Sayan Kaya Hollanda ile Türkiye arasındaki krizin bir an önce çözüme kavuşması için elinden geleni yaptığını ve biliyoruz ki kendisinin de bu ateşi körükleyen ilk isim olduğunu. Çok gerilimli günler geçiren iki ülke de buzlar çözülmek bilmiyor. Hollanda da yaşan Türklerin Sokağa döküldüğü günlerde iki dost ülkenin bu durumu hem Türkiye Halkını Hemde Hollanda Halkını çok üzgünü söyleye biliriz.

Türkiye Hollanda arasındaki gerilimlerin ilerleyen aylarda daha yumuşak havalara girmesi bekleniyor. Yaz tatilinde gelmesi Hollandalı turistlerin ülkemize gelmesi konusuna Türkiye her zaman sıcak bakmak da.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü