Merkel ile Erdoğan G-20 Zirvesi Öncesinde Görüşecek

Merkel ile Erdoğan G-20 Zirvesi Öncesinde Görüşecek

Almanya ile suları bir türlü durulmayan Türkiye’nin iki başkanı Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek olan G-20 zirvesinde bir araya gelecek. Yaptığı her röportaj sırasında Almanya başbakanı olan Merkel ile hiçbir sorunun olmadığını dile getiren Erdoğan, bu zirve öncesinde bir araya gelerek iki ülkenin ilişkilerini iyileştirmek adına konuşma yapacaklar.

Merkel kendi ülkesinde yaptığı açıklamada zirve öncesi Türkiye başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecekleri ve üst üste gelen sorunlara rağmen Türkiye ile daha sağlıklı ilişkiler kurmak istediğini dile getirdi. Merkel ve Erdoğan görüşmesi sırasında bu ikilinin yanında bir de ABD başkanı Donald Trump yer alacak, üçlü ülkelerin siyasi ve sosyal ilişkilerini gözden geçirecek.

Geçtiğimiz aylarda ABD de yaşanan koruma krizi sonrası bu toplantı öncesinde Erdoğan’dan hakkında arama kararı olan korumalarını yanında getirmemesini rica eden Almanya dış işleri bakanı şayet korumalar gelirse göz altı işlemi uygulayacaklarının altını çizdi. Merkel Türkiye ile akıllı ilişkiler kurduğumuz takdirde her iki ülkenin de çıkarları iyi yönde kullanılmış olacak şeklinde açıklamalar yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü