İŞİD Liderini Rusya Öldürdü!

İŞİD Liderini Rusya Öldürdü!

Rusya‘dan havalanan uzun menzile sahip bombardıman savaş uçakları yaklaşık olarak 1000 kilometre uzaklıkta bulunan İŞİD’e ait olan yerleri vurdu. Rusya milli savunma bakanlığı Suriye’ye yakın bir yerde bulunan ve tespitini yaptıkları İŞİD menzillerini üretimini yeni tamamladıkları füzeleri ile vurduğunu açıkladı. İŞİD yalnızca Türkiye için değil, artık tüm dünya için başa çıkılamaz derecede sinsi bir terör örgütü.

Trump başkan olmadan evvel İŞİD’i Obama’nın kurduğunu iddia etmişti ve bu tüm dünya çapında geniş yankı uyandırmıştı. Ancak zaman geçtikçe İŞİD ABD’ye de saldırılar düzenlemeye başladı, her yere adamlarını yerleştirmeye başladı.

Her bölge için bir sorumlu atayan bu terör örgütü Rusya için de tehlike unsuru olduğu için uzun bir süredir Rus askerleri İŞİD menzillerinin yerlerini tespit etmeye çalışıyor.

Lider Öldürüldü

Yeni nesil uçaklarını büyük bir özenle üretime sokan Ruslar bu uçaklar güvenli bir şekilde Suriye hava sahasına girsin diye Hmeymim üssünden kendilerini korumalarını istedi, bu üsten gelen yardımla İŞİD’i siper aldı. İŞİD lideri olan Ebubekir El Bağdadi‘nin bu saldırıca öldüğünü açıklayan Ruslar, bu saldırıların devam edeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort