Trump ve Putin ilk kez karşı karşıya

Trump ve Putin ilk kez karşı karşıya

ABD Başkanı Trump ve Rusya Başkanı Putin ilk kez el sıkışıp konuştular. Suriye gündemi olarak yapılan toplantıya Dünyanın en büyük liderleri olarak gösterilen iki başbakan katıldı. ABD Başkanı Trump, Rusya Başkanı Putin ile görüşmeler yaparak Suriye çözümünü dile getirdiler.

Suriye icersinde konuşlanan iki büyük ülke askerleri karşı karşıya gelmeleri halinde çatışma cıkmaması adına ve Suriye halkı için en doğru kararlar atılması adına görüşme zirvesi yapıldı. Hamburg‘daki G-20 toplantısına katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir ve ABD Başkanı Donald Trump konuşmaları dünya gündemine ve haber kanallarına konu oldu.

Suriye de ateşkesin olması 9 Temmuz da ve öğle saatlerinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Geçtiğimiz Mayıs aylarında Türkiye, İran ve Rusya Suriye için en doğru çözümü bulmak adına görüşmeler sağladığını dile getirmişlerdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir ve ABD Başkanı Trump görüşmeler esnasında habercilere fotoğraf çekimlerine izin vermesinin ardından Sorular yöneltilen ABD Başkanı Trump ilk kez karşı karşı ya gelmeleri konusunda güler yüzle bizim için bir onur ifadesini kullandı. Suriye için atılan bu adım herkes için çok olumlu olacağını açıkladır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü