Moskova Boşaltılıyor

Moskova Boşaltılıyor

Rusya’nın başkenti ve dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan Moskova üst üste gelen çok sayıda bomba ihbarı neden ile boşaltılıyor. Şuan Komsomolskaya Meydanı tamamen boşaltılmış durumda ve toplamda tren istasyonları, üniversiteler ve alışveriş merkezlerinden toplamda 20 bin kişi tahliye edilmiş durumda.

Aynı anda kaynağı belirsiz bir yerden birçok bomba ihbarı gelmeye başladı. Yapılan bomba ihbarlarının hepsi birçok alışveriş merkezi, en kalabalık üniversiteler ve oteller yanında 10’dan fazla tren istasyonunda bomba olduğu yönündeydi. Bunun üzerine harekete geçen güvenlik güçleri ve acil durum ekipleri Moskova’dan birçok kişinin tahliye edilme işlemlerine başladı.

Yapılan bomba ihbarları şehrin en işlek ve en çok kullanılmakta olan tam 30 farklı bölgesini kapsıyor. Aralarında Moskova’nın en önemli otelleri, üniversiteleri ve tren istasyonları da var. Kaynağı henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından yapılan bu ihbarlar sonucu bölgelerde bulunan herkes boşaltıldı ve güvenlik kordonu kurularak bomba aramaları başlatıldı.

Şuana kadar toplamda 20 binin üzerinde tahliye oldu ancak ihbarlar hem yeni lokasyonlar hem de eski lokasyonlar için gelmeye devam ediyor ve bu şekilde devam ederse Moskova’nın tamamen boş kalma riski de bulunuyor. İhbarların kimler tarafından veya ne için yapıldığı saptanamazken gerçekliği olma ihtimali düşünüldüğü için böyle bir tahliye kararı verildi. Şuan uzmanlar tarafından tüm çevrelerde bomba aranıyor.

Bu ihbarların dünden beri aralıksız olarak yapıldığı ve dün ise tam 22 farklı şehirden toplamda 45 bin sivilin tahliye edildiğini aynı zamanda ihbarların 24 saattir kesintisiz devamı yüzünden bugün itibariyle toplamda 190’dan fazla binanın boşaltıldığı ve bomba imha uzmanları tarafından şuan araştırma yapıldığı kaydedildi.

Yapılan bu ihbarların geçerli olup olmadığı tartışması devam ederken Rus hükümeti hiçbir risk almayarak tahliye kararı verdi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü