Emekliye 355 TL İntibak

Emekliye 355 TL İntibak

Anayasa Mahkemesi milyonlarca kişiyi ilgilendiren zam oranları ile ilgili olarak yeni bir düzenleme yoluna gidiyor. 2000 yılı ve sonrası için emekli olanlara yönelik olarak intibak zammı onaylanırsa milyonlarca insan 335 TL’ye varan zam alacaklar.

Son zamanlarda en çok konuşulan ocak zamları konusunun yanında diğer yandan milyonlarca emekli intibak zammı konusunda heyecan yaşamaya başladı. 2000 yılı sonrası için açılacak intibak yolu konusunda tüm gözler Anayasa Mahkemesi üzerinde bulunuyor. İntibak kararı çıkarsa yeni maaş düzenlemeleri doğrultusunda milyonlarca kişi 335 TL kadar yeni zam oranlarına kavuşmuş olacaklar.

Kamu Denetçiliği Kurumu, haklı bulmuş olduğu yalnız idare mahkemesi ile yargıtayın olumsuz olarak geri dönüş yaptığı İbrahim Avcı tarafından konu Anayasa Mahkemesine taşınmış ve sonucun olumlu özelliği üzerinde ciddi görüşmeler yapılmıştı.

Kısa süre içerisinde Anayasa Mahkemesi tarafından davanın olumlu sonuçlanacağı bekleniyor. Eğer bu davaya olumlu sonuç çıkarsa milyonlarca kişi için emsal teşkil edecek ve maaşlarında 335 TL’lik bir zam yapılacak.

Avcı tarafından yapılmış olan bireysel başvuru şuan Anayasa Mahkemesi tarafından masaya yatırılmış durumda bulunuyor.

Sonucun olumlu olarak değerlendirilmesi durumunda hem Avcı hem de 2000 yılının sonrasında emekli olan milyonlarca kişi aynı sonucun emsal teşkil etmesi durumu yüzünden bu zamdan yararlanabilecekler. Bir diğer güzel tarafı herkesin ayrı ayrı dava açmak zorunda kalmayacak olması. Sonuç eğer 2000 yılı öncesi intibak düzenlemesinin yürürlüğünün iptali olarak belirlenirse herkes dava sonucundan sadece başvuru yaparak kullanabilecekler. İntibak 2000 yılı sonrasında emekli olan herkesin yararlanmasına olanak sağlayacak şekilde olduğu için 2 milyon SSK’lı 50 TL ile 335 TL arasında bir maaş artışına hak kazanacak. Bu yeni müjde ve ocak zamları tüm emeklilerin yüzünü kalıcı olarak güldüreceğe benziyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü