Artan Sıcaklar Kalp Krizinin Habercisi!

Artan Sıcaklar Kalp Krizinin Habercisi!

Aniden bastıran sıcak hava yüzünden birçok kalp cerrahı açıklama yapma gereği duydu, vatandaşları bu konuda uyarmaya karar verdi. Kalp ve damar tıkanıklığı bulunan, idrar söktürücü takviye haplar kullanan kişilerin güneşin tepede olduğu özellikle 12.00-13.00 saatlerinde kesinlikle dışarıda olmamaları konusunda ısrarla uyarı yaptı.

4 mevsim içerisinde en çok yaz aylarında kendisini gösteren kalp krizleri ile mücadele ederken önlem almalı, mevsim sıcakları konusunda dikkatli olunmalıdır. Artan sıcaklıklardan dolayı vücuttaki fazla su terleme yoluyla dışarıya atıldığı için idrar söktürücü ilaç kullanan kişilerin bu yüzden devamlı olarak kalp ritim bozukluğu yaşadıkları, halsizlik şikayetiyle doktorlara başvurulduğu söylendi. Kalple alakalı her ne rahatsızlığı olursa olsun, kişilerin bu sıcaklarda normal zamanda tükettiğinden iki kat daha fazla su tüketmesinin gerekliliğini söyledi.

İdrar Söktürücü İlaçlar

Bu ilaçlar idrarını yapamayan kişilerin vücudundan o sıvıyı daha kolay atmalarına yardımcı olur. Ama hem hap atan, hem de gidip yaz sıcağında terleyen kişilerde hap etki gösteremediğinden kalpte ritim bozukluğu başlar. Ha deyince bırakılmayan bu haplar ile yorgunluk hissi gelmesin istiyorsanız bol sıvı tüketmeniz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç