Trafikte Yeni Düzenleme!

Trafikte Yeni Düzenleme!

Yaklaşık olarak 85 milyonluk bir nüfusa sahip olduğumuz Türkiye’de, kayıtlı araç sayısı 27 milyon ve bu her hane başına 2-3 adet aracın düştüğünü ifade ediyor. Hal böyle olunca trafikte sorun çıkıyor, anormal kuyruklar oluşabiliyor.

Trafik yoğunluğu yüzünden yalnızca araç sahipleri değil, aynı zamanda onları denetlemek zorunda olan trafik polisleri de zorluk yaşıyordu. Herhangi bir denetim alanına giderken en az şoförler kadar trafikten yakına n polisler için tüm Türkiye‘yi kapsayacak yeni bir uygulama başlatıldı. Uygulamaya göre polisler hem kendi işleri sırasında motosiklet kullanacak, hem de motosiklet sürücülerini sıkı takipte kalacaktı. Trafiğe adeta meydan okuyan motosikletler İç İşleri Bakanlığı‘nın vermiş olduğu talimatlarla uygulamaya konacak.

Öncesinde Deneme Yapıldı

Motosikletin trafik çilesine bir çözüm kavuşturup işleri hızlandırıp hızlandırmayacağı konusunda 81 ilde tatbikat benzeri uygulamalar yapıldı. Bu uygulamaya yaklaşık 7 bin polis memuru katıldı, uygulama sonrası görüşleri anket şeklinde alındı. İç işleri bakanlığı bunun gelen talepler içerisinde olduğunu, polislerin yorumlarına göre kesin geçişin sağlanacağını duyurdu. Tek sorunun kış aylarında yaşanabileceğini söyleyen bakanlık bunun için de önlemler alacaklarını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü