Aşırı Sıcaklar Memuru İzne Çıkardı!

Aşırı Sıcaklar Memuru İzne Çıkardı!

Artan sıcaklıklar aniden gelince yurdun genelinde gıda zehirlenmeleri, fiziksel ve ruhsal sıkılmalar artmaya başladı. Aylar boyunca yurdun geneli sıcak havalara hasret, devamlı olarak montla gezince aniden gelen sıcaklar özellikle masa başında çalışanları oldukça rahatsız ediyor.

Devlet de bu durumun farkında olacak ki bazı kesimlere sıcak havalardan ötürü iş izni verdi. Ankara Valiliği bir anda bastıran sıcak havalardan ötürü engelli çalışanlara ve hamile bayanlara idari izin verildiğini açıkladı.

Valilik İzin Verdi

Valilik yazılı bir açıklama ile her resmi kuruma FAX çekti ve hava sıcaklıklarının artacağını , bu durumun göz önünde bulundurulduğunu ve resmi tatilin ilan edildiğinin açıklamasını yaptı. Pazartesi gününden itibaren artacak olan hava sıcaklıkları özellikle Karasal iklimin en belirgin şekilde yaşandığı Ankara ilinde etkisini gösterecek. Bu izinden engelliler ve hamilelerin yanı sıra ayrıca rapor belirtmek şartıyla kalp damar tıkanıklığı, yüksek şeker, beyin ve damar tıkanıklığı bulunan kişiler de yararlanabilecek. Böbrek ve kanser sorunları hastalık oranı %40’ın üzerinde olanlar raporlarını bağlı oldukları resmi kuruluşa verdikleri takdirde idari izne çıkabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü