Demir ve Magnezyum Zengini Yiyecekler

Demir ve Magnezyum Zengini Yiyecekler

Magnezyum ve demir vücudumuz için olmazsa olmazlar listesinde yer alırlar. Yapım ve onarım, beslenme, vitamin eksiklerinde hemen vücut tarafından devreye giren, depolanmış besinlerden takviye edilen bu minerallerin hangi yiyeceklerde olduğu oldukça merak edilir.

Bu yiyecekleri aşırı tüketirseniz hızlı kilo alımına neden açtığını, az tüketirseniz beraberinde onlarca hastalığı getirdiğini unutmayın.

Magnezyum

Birçok uzman magnezyum eksikliği ile doktora gelen hasta sayısının oldukça az olduğunu söylüyor. Zaten bu mineralin eksikliğinden doğan hastalıkların da şeker hastalığı, alkol bağımlılığı, sigaraya aşırı düşkünlük, çeşitli kanser türleri, böbrek rahatsızlıkları gibi hayati meseleler olduğunun altını çiziyor. Yani magnezyum eksikliği vücutta kendisini gizlemiyor, direk olarak tedavisi zor birçok hastalıkla rengini belli ediyor.

Demir

Meyve ve sebzelerde, kırmızı et ve kuru baklagillerde oranı oldukça yüksek olan demir, birçok kahvaltı ürünün içerisinde mevcut. Bunun yanında bu yiyecekleri tüketmenize rağmen demir eksikliğinden yakınıyorsanız sebebi büyük bir ihtimalle posalı yiyecekleri fazlasıyla tüketmenizdir. Yani posalı yiyecekler vücudunuza girecek olan ve girmiş olan demir mineralini sömürür, dışkı ile atmanıza sebep olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü