Orman Yandı, Köy Boşaltıldı!

Orman Yandı, Köy Boşaltıldı!

Çanakkale’de gün içerisinde önlenemeyen orman yangınından ötürü köyü boşaltma kararı alan resmi daireler Ezine ilçesini bu konuda uyarmış durumda. Yangın tarım arazisinde kıvılcım verdi, rüzgarın havayı ve ateşi taşıması üzerine hemen yanındaki ormanlık araziye sıçradı.

Durum böyle olunca orman kısa sürede alevlere maruz kaldı. Önlenemeyecek kadar hızla yayılan orman yangını 8 saattir birçok itfaiye ekibinin desteği ile söndürülmeye çalışılıyor. Tüm bu çalışmalara rağmen hızla devam eden alevlerden dolayı itfaiye ekipleri orman alanına yakın olan Misvak köyü sakinlerinden köyü ivedilikle boşaltmalarını istedi.

Alevler Hızla Yayıldı

Hem sıcak ve kuru hava, hem de alevlerin şiddeti bütün çabaya rağmen durdurulamayınca böyle bir tedbir almak zorunda kalan itfaiye ekipleri 8 saattir yangınla uğraşıyor. Söndürme helikopterlerinin yanı sıra 20 adet arazöz, 100 kişilik bir itfaiye çalışan kadrosu ormana ve Misvak Köyüne sıçramak üzere olan  yangın için canla başla çalışıyorlar. Şu an için herhangi bir can kaybının olmaması bölge halkı için teselli sebebi oldu ancak yangından ucuz kurtulan gazeteciler hemen bölgeyi boşaltmak zorunda kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü