Asker Zehirlenmeleriyle Alakalı Açıklama Geldi

Asker Zehirlenmeleriyle Alakalı Açıklama Geldi

Manisa ilimizdeki karargahta son zamanlarda gelen ard arda asker zehirlenmesi haberleri birçok soruyu da beraberinde getirdi. Bu konuda devletin her kademesi araştırma yaparken akıllara bu bir FETÖ işi mi diye sorular geldi ancak Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz akşam yaptığı açıklamada askere verilen yemeklerde mikroorganizmalar bulunduğu açıklamasını yaptı.

Söz konusu yemekleri veren yemek şirketinin eski çalışanı ise çöpe atmak yerine kalan yemekleri askerlere verdiklerini, orada çalışan garsonların da o yemeklerden yemediğini isim vermeden açıklamıştı. Hemen yemek şirketi ile anlaşmasını fesh eden hükümet olayın detaylı incelenmesi için ekipleri görevlendirdi.

Açığa Alınmalar Devam Edecek

Milli Savunma Bakanı da bu asker zehirlenmeleriyle alakalı geçtiğimiz gün 6 kişinin açığa alındığını, henüz bir sayı veremese de şüpheli olan birçok ismin de ellerindeki listede yer aldığını söyledi. Açığa alınan kişilerin TSK içerisinde goda kontrol yetkilileri olduğunu, söz konusu yemek şirketiyle alakalı tutuklama kararının çıkarıldığı dile getirildi. Bunun yanında açıklamaları sırasında Yunanistan’ın Türk Gemilerine ateş açmasını da sert bir dille eleştirdi, bunun hiçbir açıklamasının ve gerekçesinin olmadığını diler getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü