FETÖ’nün Yeni Haberleşme Ağı: Cyrptnote

FETÖ’nün Yeni Haberleşme Ağı: Cyrptnote

15 Temmuz darbe girişimini düzenleyen FETÖ terör örgütü Bylock, Twitter, Mail ve daha birçok yerden ifşa edilmişti. Bu durumda yurt dışı merkezli olan bu örgüt Türkiye’de ki bağlantıları ile iletişim ağlarını koparmak zorunda kalmamak için yeni bir program kullanmaya başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde bağlantıları tespit edilen, cezaevlerinde bulunan kişilerin itirafçı olmaması adına çalışmalar yapan örgüt ağlarını sıkı tutmaya çalışıyor. Yeni iletişim programı olan “Cyrptnote” isimli bir programın kullanımda olduğunu tespit eden emniyet görevlileri bu programın şifreli olarak kullanıldığını, erişimin oldukça zor olduğunu dile getirdi.

Darbe girişiminden sonra birçok gazeteci, öğretmen, asker ve daha birçok meslek grubundan önemli isimler tutuklanmıştı ve FETÖ onlarla iletişime geçme konusunda oldukça sıkıntı yaşıyordu. Bu bağlamda yeni bir mobil mesajlaşma programı üreten, Türkiye’de kalan sevenleriyle iletişimi koparmamak, örgütten ayrılmamalarını sağlamayı amaçlıyordu.

Ancak görünen o ki Emniyet müdürlüğü yeniden bir yapılaşmanın olmaması için harekete geçti, bağlantıları tespit etmek amacıyla çalışmalara başladı. Bylock ile alakalı tereddütler sürerken yeni bir programın varlığı yapılaşmanın habercisi olduğunu gösteriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü