Kalbi Duran Adamı Dondurdular, Canlandı!

Kalbi Duran Adamı Dondurdular, Canlandı!

İstanbullu bir vatandaşın kalbi tam 55 dakika durdu. Herkes öldüğünü düşündü ancak o son zamanlarda yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan vücut dondurma yöntemi ile hayata geri döndü. Remzi Sönmez isimli vatandaşın kalbinin durmasının ardından hemen yakınlarda bulunan Okan Üniversitesinin Hastanesine kaldırıldı.

Hastanın uzun bir süre cansız kalmasından dolayı beynin hasar almasından endişe eden doktorlar Remzi Sönmez’in vücut ısısını yavaş yavaş düşürdü. Bir süre sonra gözlerini açan Remzi Sönmez kalbin aniden durması şeklindeki ölümlerde esin kaynağı oluşturdu. Müdahaleyi yapan doktor önce beynin havasızlıktan dolayı zarar görmemesi adına bir şeyler yapması gerektiğini, çözüm olarak da hastayı dondurma işlemini hemen başlattığını söyledi.

Benzer bir durumda olan hastaların neredeyse %75’lik bir kısmının hayatını kaybettiğini dile getiren doktor vücut dondurma şeklindeki ilk müdahalenin hayat kurtardığını, beyine zarar vermediği için bir süre sonra kalbi duran kişiyi uyandırdığını dile getirdi. Remzi Sönmez herhangi bir hafıza kaybı yaşamadan, şok etkisiyle uyandı. Çevresindekileri tanıdı ve kaslarını oynatmada sorun yaşamadı. Bu da yapılan ilk müdahalenin resmen hayat kurtardığını belli etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü